Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg igaz?

Anetalia kérdése:

Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök labradorom és azt halottam hogy a fajtiszta az kevesebb évig él.

Ez igaz?


2012. jan. 8. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mihez képest?
2012. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta, és nem igaz.

Fajtától függhet az életkor is, de a leghosszabb ideig élt kutya is fajtatiszta volt.

2012. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán fajtatiszta.

Minden fajtának megvan az átlag életkora ettől lehet kevesebb vagy több idő az éltartam. tartástól is függ.

Nem biztos hogy egy keverék kutya tovább él mint egy fajtatszita kutya vagy fordítva.

2012. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya fajtiszta, hiszen mindegyik 100%-ig kutya.

Ha a fajtatisztaságra gondolsz, az marhaság. Kivéve, ha a szaporított, olcsó kutyákra gondolsz, akiket generációk óta úgy szaporítanak, hogy sz*rnak az egészségükre, na az ő életük könnyen lehet rövidebb, mint egy keveréké vagy rendesen tenyésztett kutyáé.

2012. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Ritka nagy marhaságokat bírnak az emberek kitalálni. Legtöbbször irigységből.

Egyébként meg minek kell ilyesmiken gondolkodni?

Egy ismerősöm az alapján választott fajtát, hogy hosszú életű legyen. Aztán 2 éves korában elütötte egy autó.

2012. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

A skót juhászunk 16 éves volt, mikor el kellett altatni. A mopszunk 15. Az uszkárjaink is 15 körül, a beagle is. Az utcagyőztes, kibogozhatatlan fajtájú keverékünk 16. Szóval statisztikailag ez nem túl kirívó. :)

Vannak fajtákra jellemző betegségek, és a keverékek sokszor öröklik szüleik legelőnyösebb tulajdonságait, de így általánosítani nem lehet.

Nyilván tovább él egy kistestű kutya, mint egy nagy (pl. német dog), de rengeteg múlik a tartás körülményein, hogy megfelelő táplálékot kapjon, ne fagyoskodjon télen, eleget legyen mozgatva, a szukák ivartalanítva legyenek a méhgyulladás és a rák megelőzése végett, közeli kapcsolatuk legyen a gazdával...


Egyébként is, ma már majdnem 2x annyi ideig élnek a kutyák a jobb tartási körülmények miatt, mint pár évtizeddel ezelőtt. A nagyszüleim gyerekkorában egy 6-7 éves kutya már öregnek számított.

2012. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Én azt hallottam egy olyan embertől, akinek 32 kutyája volt és sok tapasztalata, hogy minél "keverékebb" egy kutya annál jobb az immunrendszere erősebb, kevésbé fordulnak elő genetikai betegségek. Lehet ez okból kifolyólag tovább élnek.
2012. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Egy tiszteletre méltó ember, és lehet többet tett ezért a FAJért, mint te valaha is fogsz.
2012. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
100%
A keverék fajtáért. Teljesen világos.
2012. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy már Akitekinek is megírtam privátban, csak nem ért rá válaszolni:


Az utcáról szedte össze a kidobott kutyákat, amit már a menhely nem tudott befogadni, önköltségből etette, orvoshoz vitte, stb őket, elkülönítve tartotta lányok-fiúk a saját kertjében őket, mint egy mini menhely. Igen, megesett, hogy akár 32 kutyáról is kellett gondoskodnia. És mit kapott ezért? Azt mondták hogy flúgos, mindenki bántotta, mint ahogy most ti is leszóljátok. Sírni tudnék. Soha életemben nem láttam még egy olyan embert, aki ilyen önfeláldozóan ennyit tett volna a kutyákért, mint FAJ fogalomzavaros válaszolók, nem fajta.


Nektek már mindenki szaporító? Jól esik ezzel a szóval dobálózni, vagy mi? Kicsit modorálhatnátok a hozzászólásaitokat!

2012. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!