Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hány a mamakutya a...

Miért hány a mamakutya a kölykei közé?

Figyelt kérdés

Amióta a kölykök áttértek a szilárd táplálékra a mamakutya nyüszögő hanggal odacsalogatja a kölykeit maga köré, majd a gyomortartalmát a kölykök közé üríti.

Ezt leszámítva nagyon vidám, játékos és jó anya.

Kipróbáltuk, hogy a nyüszögést követően a kölyköket elzárjuk tőle. Addig nem is hányt, amíg vissza nem engedtük a kölykök közé!

Lehet, hogy hülyeség, de teljesen úgy tűnik, mintha így akarná etetni a kölyköket. Vélemény?


2012. jan. 8. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, eteti a kölykeit.
2012. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, a farkasok így etetik a kölykeiket, az előemésztett táplálékkal.
2012. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Mennnyi idősek és mit esznek?Tápot csak áztatva 9-10 hetes korig.
2012. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

És le lehet valahogyan erről szoktatni? Vagy egy idő után elmúlik magától?

Köszi a válaszokat

2012. jan. 8. 19:24
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
ÉS EZ MINDEGYIK KUTYÁNÁL ÍGY VAN?
2012. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
9 hetesek és száraz tápot kapnak, kölyköknek való Eukanubát, ami eleve nedvesebb, mint általában a száraz tápok.
2012. jan. 8. 19:28
 7/18 anonim ***** válasza:

ma 19:27

Nem. Csak némely kutyánál van jelen ez a fajta etetési módszer.

2012. jan. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is "hányt" a kölykeinek. Inkább öklendezésnek mondanám, nem is hányásnak. A kicsik meg befalták. Először nem akartam engedni, de aztán olvastam, hogy ez teljesen természetes, a farkasok így viszik haza a bendőjükben a zsákmányt a kicsiknek, hagyni kell, hagy egyék meg. Semmi bajuk nem lesz, szerintem nem szabad megakadályozni se az öklendezést, se azt hogy megegyék. Teljesen magától abba fogja hagyni az anyakutya, amikor már elég nagyok lesznek a picik.
2012. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekünk Magyar Vizslánk van
2012. jan. 8. 19:37
 10/18 anonim ***** válasza:

De jópofa, a mi szukáink ezt sosem csinálták. :) Nagyon lelkiismeretes anyakutyátok van.

Nem árt a kölyköknek, és elvileg az anyának sem. Ha nem akarjátok, hogy csinálja, etetés után pár órára zárjátok el az anyát a kölyköktől. Előbb-utóbb persze úgyis abba fogja hagyni.

2012. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!