Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya fajtájára lennék...

Egy kutya fajtájára lennék kíváncsi. Fekete színű, nagy termetű (medveszerű) nagyon tömött, puha fekete szőre van. A Nagyerdőben láttuk sétáltatni Debrecenben. Milyen fajta lehet?

Figyelt kérdés
Valószínűleg elég ritka fajta, még sosem láttam ilyen típusú kutyát. Biztos, hogy nem fekete németjuhász, annál tömzsibb felépítésű.

2012. jan. 8. 20:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Megtaláltam! Svéd Lapphund:))
2012. jan. 9. 00:10
 12/16 A kérdező kommentje:
2012. jan. 9. 00:17
 13/16 anonim ***** válasza:
Hát a Svéd Lapphund egyáltalán nem medveszerű, szerintem ezzel a kifejezéssel lett mindenki félre vezetve. :-) Mikor medvét említesz, mindenki kerekebb fület és kerekebb fejet képzel maga elé. :-)
2012. jan. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hmm nem a fejformájára gondoltam, de hogy őszinte legyek, egy TV műsorba találtam meg végülis, amikor nagy puha plüssmaci kutyát említettek:D
2012. jan. 9. 07:17
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen svéd lapphoundról van szó. Debrecenbe kettő vagy három kutya van ilyen. Rendszeresen a Békás-tó környékén sétálnak, vagy a gyógyfürdőnél. Nem medveszerűek, de nagyon barátságosak. Tenyészpár amúgy, plusz egy kölykük.

(Debrecenben lakom, gyakran látom őket)

2012. jan. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Akiteki ***** válasza:
Minimedve:)))
2012. jan. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!