Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bele kell avatkozni kölyökkuty...

Gabrielli kérdése:

Bele kell avatkozni kölyökkutyák játékába? Ha igen akkor miért? Mikor?

Figyelt kérdés
12 hónapos Golden retriever kutyusommal játszodtam az udvaron amikor a kedves szomszéd sétára indult a 7 hónapos ír szetterével. A sétaidő végén szomszédom felém jött kutyusával, aki természetesen növetelre többszöröse az én goldimnak (még egyelőre, a korkülömbség miatt) és megnyugtatott hogy kutyája nagyon barátságos, minden oltása megvan és nem kell féltenem az én kutyámat ha véletlenül találkoznak. Persze ki is engedtem a kapun kutyámat, 11 napja van meg nekem és legalábbis azóta nem találkozott idegen kutyával (az álltorvos javaslatára még egyelőre csak az udvaron játszunk amíg nem kapja meg az összes oltását). Szerintem jól játszodtak, de persze az enyém nagyon sokszor került a hóba mert azért a másik jóval nagyobb, na. Én ilyenkor közbeszóltam és magamhoz hívtam, jött is, de nyomban rohant is vissza játszani. Utólag gondolkoztam csak el azon, hogy vajon jól tettem hogy hozzám hívtam időnként amikor úgy gondoltam elfajulhat a játék, vagy nem kellene bele avatkoznom?
2012. jan. 10. 17:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Elírtam, vagyis a goldenem csak 12 hetes és nem 12 hónapos. Bocsi, tudom hogy nem mindegy...
2012. jan. 10. 17:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem nyüszít a kiskutya és nem menekül a nagyobb elől, addig semmi értelme beleavatkozni. Valószínűleg, csak túlaggódod, néha durvának tűnhet a kutyák játéka.
2012. jan. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fogják bántani egymást, ha valamelyik túl durván játszik, a másik felnyüsszent és odakap neki, és minden megy tovább. A te kölyökkutyád legalább megerősödik, és megtanulja az idősebbek iránti illendőséget. Jobb, ha összeszoknak, hasonló súlycsoport lesznek felnőtt korukban, és egy megbízható játszótárs sosem árt. :)
2012. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Normális kutya nem bánt kölyköt. Ha van egy kis visítás, magától abba fogja hagyni, ami fáj a kicsinek.

De a kapun ne engedd ki. Ha ki akarod vinni, tegyél rá pórázt, vagy hívd be a másik kutyát. Különben az lesz a következő kérdésed, hogy mit csinálj, mert folyton kiszökik.

2012. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem néha a felnőtt kutyámra is rá kell szólnom, hogy az airdale haveroktól tanult játszási technikákat felejtse el, ha vizslákkal játszik, de csak mert a vizsi egy idő után zokon veszi. De amíg mindkét kutya élvezi a játékot, addig nem kell beleszólni.
2012. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért az nem hátrány, ha játékból is ki tudod hívni a kutyádat! Nem a játék miatt, hanem a behívás miatt csak jót tehet, ha időnként behívod, megdícséred nagyon, aztán visszaengeded játszani.


De egyébként tényleg csak akkor kell közbe avatkozni, ha az egyik láthatóan kényelmetlenül érzi magát a helyzetben, farka maga alatt és menekülne. Ilyenkor segíteni kell neki, de lehetőleg nem úgy, hogy elhívod, hanem hogy rászólsz a másik kutyára.

2012. jan. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!