Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fültisztítás paraffinnal? Hogy?

Fültisztítás paraffinnal? Hogy?

Figyelt kérdés

A kutyám füle elég gyorsan zsírosodik, a doki szerint nincs baja.


De mivel szemlátomást zavarja, és kedvenc része a vakargatásban, ha a fülében járok könyékig, ezért gondoltam, néha kipucolom a fülét.


Vettem paraffinolajat (úgy tudom, ezzel kell (?)), már csak azt nem tudom, mennyit csepegtessek, hogy használjam stb...



belecseppentek a fülébe, eldörzsölöm és kitisztítom és ennyi?



Köszönöm a válaszokat!:)


Más módszerek is érdekelnek, ha nem ez a megfelelő!


2012. jan. 11. 21:54
 1/9 Akiteki ***** válasza:
Ne. Lehet kapni fültisztító cseppeket kutyának. Azzal csináld.
2012. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A patikában nem tudták, mi az...

Le tudnád írni a nevét valamelyiknek?:)


Amúgy nagyon ne?

Már megvettem a paraffint:(

Persze akkor nem használom csak azért, mert "mindenáron"...


Köszönöm a választ!:)

2012. jan. 11. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson paraffint tenni a kutya fülébe !

Állatos boltokban, állatpatikában kapni kutyának fültisztító folyadékot. Rá van írva a használata. Ez a folyadék kellően frissen is tartja a fület.

Túl sokat meg nem piszkáljuk a kutya fülét, mert gyulladás lehet a vége. A kutya füle igen jól meg van tervezve, hogy kizárja a port, piszkot. Az én kutyáimnak elég volt mindig csak a külső fület lepucolni időnként.

2012. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze, nem szó szerint könyékig merülök el benne:D


De nagyon sokat vakarja magának, biztos viszket neki...

Meg a mancsával nyomkodja előre...

Ilyenkor finoman megvakarom a füle tövét, és már nyomja is a hallójáratát a kezemre!

Akkor jól átdörzsölöm neki, és olyan élvezet van a fején:D szerintem más dimenzióba lép ilyenkor:D...



Szóval oké, paraffint ne, de most rosszul emlékszem, és ezt biztos nem is mondhatták, vagy ez csak régi módszer volt, de már van jobb?

2012. jan. 11. 23:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy kutyakozmetikushoz és kérd meg szépen, h mutassa meg, h te is meg tudd csinálni. Nem hiszem h elzavar :)
2012. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a fültisztító folyadék használata mellet is előfordul a fülvakarás a kutyádnál, akkor nagyon is lehetséges, hogy mégis csak van valami baja. Az általad "fülzsírnak" nevezett milyen színű?
2012. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az újabb válaszokat!:)


pont összefutottam a dokinál egy jófej kozmetikussal, ha megint találkozunk, megkérdezem, köszönöm a tippet!:)


a fülét már mutattam a dokinak, ő nem látta gázosnak és azt mondta, ne is nagyon tisztogassam, mert ez egy érzékeny, kényes egyensúly...

úgyhogy azóta nem is tisztítottam ki.


a fülében a cucc barnás.

minden kutyámnak és macskámnak ilyen.


az rossz?


amúgy nem annyira sűrűn vakarja, csak sűrűbben, mint a többiek... de nem sebesíti fel vagy ilyesmi...

2012. jan. 12. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akarom a dokidat űberelni, de a barnás az atkára utal.

Mivel gyakran visszatérő a fülgond, nagyon is atkára utaló.

Az atka átmegy egyik állatról a másikra sajnos.

Ha jó kozmetikushoz mész, és valóban atkás, ő észre fogja venni. Akkor pedig válts orvost.

De ez csak egy kutyás véleménye. Remélem, megoldódik a problémád hamarosan.

2012. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Utolsó!:)


A dokim amúgy nagyon jónak tűnik, mindenki ódákat zeng róla, de fel fogom vetni nála ezt az atkadolgot!

2012. jan. 12. 12:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!