Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori ez a dolog?

Mennyire gyakori ez a dolog?

Figyelt kérdés

Vagyis, úgy adnak el törzskönyves szülőktől kutyát szerződéssel, nem olcsón, de a szerződésben kikötve, hogy nem törzskönyvezheted. A konkrét eladó nem fedi fel magát, vagyis nem reklámozza, hogy melyik tenyésztő, de kis utánajárással kideríthető.

Ez valóban létezik?


Valaki azt mesélte nekem, hogy ez a MEOE felé nem bejelentett almoknál fordulhat elő, vagyis egy nem programozott fialásból eredően.

Hozzáértők?


2012. jan. 13. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

vagy valami gond van. Talán nem is törzskönyves a szuka, (csak neked azt mondják,) hanem a tenyésztőkanja fedezett egy papír nélküli szukát.

A "nem bejelentett" nem gond,hiszen van idődbejeleneteni egészen az alom 1 hetes koráig.

tehát szerintem az egyik szülő tuti nem törzskönyves.

2012. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kamuznak, és nem törzskönyves mindkét szülő, vagy nincs tenyészszemléjük.
2012. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Konkrétan tudom, hogy sok éve ezt csinálják, illetve ismerek egy tőlük származó "celeb" ebet is. Szerintem szaporítók a "jobbik" fajtából.
2012. jan. 13. 10:56
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Ez balgaság.

A vevő maga nem törzskönyvezheti a törzskönyv nélkül vett kutyát.

Semmi olyan irat nincs a tulajdonában, amivel ezt megtehetné.

2012. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
szerintem ez a rosszabbik fajta,mert tudja, hogy tönkreteszi a fajtát,mégis csinálja. Pénzért.
2012. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen én is igy gondolom. A jobbik fajtát arra értettem, hogy így csinálja évek óta, a körülmények ideálisak, de mégis teheti.
2012. jan. 13. 11:02
 7/11 A kérdező kommentje:
....jah és az árak vetekednek egy kennelével.
2012. jan. 13. 11:03
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Hülye aki innen vesz kutyát. Fogalmad sincs ki a szuka.

és gondolom közmegvetésnek örvend a pasi a többi tenyésztőkörében.

2012. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

....nem pasi. Viszont ez a másik érdekesség, hogy a tenyésztők miért hagyják, hogy ilyen dolgok évekig folyhassanak?

A laikus, jóhiszemü emberek jobbára a szemük által ítélnek, és bizony nehéz őket meggyőzni arról, hogy az általuk kiválaszott, jó helyről származó kutyát miért is ne vegyék meg!!!


Egyáltalán a mindenféle Kutyás fajtaegyletek, MEOE meg a többi csak pénzbeszedés miatt jött létre, amolyan Lumpklub színvonalat képviselnek?

2012. jan. 13. 11:10
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Nincs sehol megtiltva, hogy törzskönyv nélkül adjanak egy kutyát.Egyedül a fajtaklubja tudna ellene tenni, de mit, ha nincs az alapszabályukban olyan kitétel,ami tiltja ezt a fajta kutyagyártást.

Ha nem tagja egyetlen egyesületnek sem, akkor meg ki is tudna ellene fellépni?

A mai gazdasági helyzetben egyre több "neves" tenyésztő ad el tk nélkül kutyát, vagy csak azokat jelenti le, amelyeknek kéri a vevő.

Tudva tudják sokan, hogy egyre nehezebb kutyát eladni. Mégsem állnak le. Nagyon kevés az olyan tenyésztő, aki valóban a fajtájának egy még szebb, még jobb egyede létrejöttéért csinál almot.

2012. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!