Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy emeltek fel egy nagyobb...

Hogy emeltek fel egy nagyobb testű kutyát?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy 30 kilós kutyát kell beemelni a kádba, hol fogjátok meg?

Az erővel nincs probléma, a technikára vagyok kíváncsi :)


2012. jan. 13. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kézzel az első két lába mögé nyúlok, a hónaljához, a másik kezemmel meg a hátsó lábai alá nyúlok.
2012. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
igen,a kezeid belül vannak a lábai mögött. a két kezed között van a mellkasa
2012. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy elöl hátul is megtámaszd.

Ahogy írták, az egyik kezedet told be a mellső lábai közé (hátulról, tehát nem a feje irányéból) a másikkal pedig támaszd meg a fenekét, mintha ráültetnéd a kezedre.

2012. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a hónaljához nyúlok elől, hanem csak a mellkasa alá, kicsit hátrahajtva így a mellső lábait, a hátul meg a segge alá nyúlok.
2012. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így emelem fel,ahogy írták ,de pont a héten fürdettem, azt hiszem gerincsérvet kaptam:)
2012. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne derékból hajolj, hanem guggolj le hozzá, és úgy állj fel vele. Az nem árt a derekadnak, viszont szép izmos combod lesz :D
2012. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csinálják úgy is, hogy a mellkasánál meg a hátsó lábait behajlítva, a lábak mögött emelik, ezt mentőkutyáknál láthatod főleg, őket így szokták vinni, átadni egymásnak stb. Kankutyáknál biztos egyszerűbb így, mert amúgy útban vannak bizonyos részei :) Nekem lány kutyám van, őt úgy szoktam emelni, hogy az egyik kezemmel átnyúlok a hasa alatt keresztben, a hátsó lábai előtt, a másik kezemmel meg előről a két első lába között nyúlok be és támasztom a mellkasát. Majd próbáld ki, melyik oldalról megy könnyebben, én inkább az erősebb kezemet rakom a kutya feneke alá, de ha esetleg "fejnehéz" fajta, akkor fordítva jobb lehet :)
2012. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha még nem csináltad soha, akkor felül egyik kezeddel nyakán a másik kezeddel a far résznél fogd meg a bőrt, és ugy emeld be. Igy ha véletlenül megijed, nem tud az arcodba kapni.
2012. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én a 70 kilós KÁJomat 54 kilós lányként nem tudom felemelni:D

Szóval ha fürdetem (nagyon ritkán), akkor először a mellső mancsait teszem bele a kádba, aztán felemelem a hátsókat és beforgatom.:D


Szerencsére sztoikusan tűri a megpróbáltatásokat:D


Amúgy kisebb kutyát én is a mellső és a hátsó lábait közelítve emelem fel. (Tehát nem a hónaljánál és a hasaaljánál nyúlok alá, mert úgy megnyomhatom neki, és az nem kellemes.)

2012. jan. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Mondom neki, hogy hopi, és beugrik. :)))
2012. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!