Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vesebetegségről valamit?

Vesebetegségről valamit?

Figyelt kérdés

Van egy pincsink. 12 éves. Múlt héten kedden elkezdett reggel össze-vissza hányni. Egyet be is pisilt. Korábban nem. Meg is ijedt szegényke. Aztán elvittük az Állatkórházba. Injekciót kapott. Kiderült, hogy egyik veséjét rég nem használja a másik elégtelenül működik. A mája se túl jó, de elvan vele. Első injekció után megszűnt a hányás (utána 1-2x hányt csak). Péntek óta csipeget. Aznap kapta az első infúziót is. Tegnap újra laboreredmény született. Nagyon picit javult neki. Tegnap kapott utoljára infúziót. Jövő héten labor újra.

Tegnapelőtt evett egy kis főtt csirkemellhusikát is. 3-4 csipetet. Tegnap óta kb. 3 csapott teáskanál konzervet is evett a diétás RoyalCanin Renal konzervből. Viszonylag sokat iszik, normálba pisilget, nem pisilt be azóta sem.

Viszont csontkollekció és nem eszik normálisan. Séták során tök vidáman pattog néhány napja! De nem eszik! Sajna.... ma is csak egy csipetke diétás kaját - bár inkább du. szokott kajálni. Ma már nincs infúzió! muszáj, hogy éhes legyen.


Szerintetek mennyire rossz az állapota? Olyanokat kérdeznék akinek van tapasztalata vesebeteg kutyákkal.


2012. jan. 13. 12:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hiányolom azt a fontos infót, hogy mitől állnak le a veséi? Ebből azt feltételezem, hogy az orvosk se tudják (túl drága lenne kivizsgálni), tehát főleg tüneti kezelést kaphat. Mivel egyik veséje rég kuka, és most beteg is lett, ez egyértelmű jele, hogy az állapota romlik. Összeségében nem akarlak elkeseríteni, de kezdj búcsúzni, mert mégha most megis gyógyul ideiglenesen, akkor se várható neki hosszú élettartam.
2012. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én sem szeretnélek elkeseríteni, de nekem a macskám volt vesebeteg. Kb 1 hét leforgása alatt elvitte, igaz neki mindkettő veséje leállt. (Allergiás volt, a tünetek kezelésére szteroidot kapott az okozta a veseleállást, 10 éves, ivartalanított kan volt)


Ha nem eszik az rossz jel egy kutyánál, nem szeretnék vészmadárkodni, de tényleg csak tüneti a kezelés, és a "jókedv sétáknál" az attól lehet, hogy kap valami tuningoló szert az infúzióban.

Készítsd magad lelkileg, hogy nem biztos, hogy sokáig veled lesz még. :/ Sajnálom. :x

2012. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Hát most már kb. 70ezernél járunk költségileg. Volt ultrahang. Abból tudtuk meg, hogy már nagyon régen leállt az egyik veséje és a másik vette át a dolgokat. A vérképből pedig kiderült, hogy a másik se működik elég jól.

Amúgy az emberek is elvannak egy vesével, ha a másik nem is működik. Kérdés, hogy hány %-osan működik neki.

Még nincs neki mindkettő leállva, mert akkor nem élne. Ha 5%-os egy vese már tuti halál. 25%-nál pedig már kezd nagyon lenni. Én valahogy így tudom.


A nem evéstől én is azért félek, mert hát akkor tényleg lehet nem sokáig bírja szegényke. Ma evett már egy picit. Ami biztatna, hogy néhány éve a babéziája amikor volt 4-5 napig kapott infúziót és csak a 8. nap kezdett enni. Szóval ott is kiesett 1-2 nap úgy hogy egyáltalán nem evett és infúzió sem volt. Itt azért már csipegetett az infúzió alatt is és ma is, de oltári keveset. Félek, hogy nem lesz jó vége....

2012. jan. 13. 14:54
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyáltalán nem meglepő, amit a kutyád csinál, a csivavám is jól lefogyott aztán meg nem volt hajlandó enni.


Amit NE adj neki:

- húsok (max. nagyon ritkán egy kis főtt csirkemellet)

- sós dolgok

- tojás - ezt abszolút ne

- szőlő, krumpli (a szőlőt a héja miatt, a krumplit a keményítő miatt)

- savas gyümölcsök (narancs, grapefruit)


Amit ajánlok vesebeteg kutyának:

- Trovet renal&oxalate táp

- vagy Pro Pac Senior táp


Mindkettőt megtalálod a webkutya.hu-n : [link]


Ingyenesen kiszállítják a kajákat, ebből a kettőből pedig van 3kg-os és 15 kg-os kiszerelés is, 4500 körül van a kisebb mindkettőből. A Trovet táp nagyobb alakú és keményebb, a Pro pac kisebb és könnyebben törik.

A nedves tápok szerintem drágák is meg kevés is bennük az érdemi tápanyag, jobban megéri a száraz.

(Royal caninból meg Hills-ből is van vesebeteg táp, de az megfizethetetlen.)


ÉS A LEGFONTOSABB!

Minden nap adj enni a kutyusnak, az enyém pl. csak délután 5 órára éhezik meg annyira, hogy meg is egye a kaját.

HA NEM KELL NEKI a száraz táp, akkor (ha túl nagy és kemény, törd össze egy kicsit mozsárban) locsold meg sótlan húslevessel vagy karfiolleves, zöldborsóleves levével. Húslevesnél pl. érdemes főzésnél kiszedni egy adagot lábasba a kutyusnak, a saját részedet meg még pluszba befűszerezheted ahogy akarod, lényeg, hogy a kutyáé ne legyen tele sóval vagy fűszerrel.


Adhatsz a kutyának még:

rizst

tésztákat

fűszerszegény főzelékeket

reszelt répát vagy főtt répát ízesítéshez

(Ezeket az állatorvos mondta nekem vészhelyzetre :) )

+ enyém imádja a banánt is :)


Mindig legyen neki elég vize, akár több tálkát is érdemes tartani a lakásban, mert a vesebeteg kutya nagyon sokat iszik.


Lényeg, hogy semmi hús, semmi só, semmi zsíros kaja.

2012. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a veséje mondta fel a szolgálatot az egyik kutyámnak. És a 17 éves cicámnak is. Mindkettőnél sajnos a nemevés volt a vég kezdete.

Egyszerűen nem evett meg egyik sem semmit. Pedig látszott, hogy éhes, várja az ételt, aztán csak nézték a tálat.

Sajnos, embernél már megoldották ezt a problémát a veseátültetéssel. De kutyánál még nem megszokott.

2012. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Megint a csivavás vagyok.


Azt elfelejtettem írni, hogy a kutyám (most lesz 17 éves) egy hét alatt eléggé lefogyott, mert nem volt hajlandó megenni a keményebb tápot (eddig megette, lehet, hogy fájdogált tőle a foga és azért nem volt hajlandó kajálni, nemtom). Aztán minden nap csináltam neki külön kaját vagy az enyémből adtam neki ezt-azt (tört táp+leves, tészta+leves, rizs+valami leves, tökfőzelék, stb.) és szépen visszaszedett valamennyit (sajnos most is vékonyabb, mint a nagy fogyás előtt volt, de legalább már nem sovány, hanem csak vékony).


Egyébként tudom, hogy a kutyáknál a napi egyszeri kaját javasolják, de én sokszor inkább kétszer adok neki, csak kisebb adagokban.

2012. jan. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Tegnap is evett egy nagyon pici konzervet ebből a Royal Canin-ból, de végül is többet, mint tegnapelőtt. Ma még nem kajált.

Tervezzük, hogy mi is kipróbáljuk akkor majd a tápot amit ajánlottál és akkor mi is összetörjük, mert inkább a puha kaját szereti.

Reméljük összeszedi egy picikét magát. :)

2012. jan. 14. 13:36
 8/24 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy azt mondta a doki a Lehel úton az Állatkórházba, hogy kb. 100-150ezerért meg tudnák állapítani, hogy mitől lett vesebeteg, de az sem segítene rajta. Szóval ha legalább az segítene rajta, megpróbálnánk, de azzal csupán az okot tudnánk meg.
2012. jan. 14. 13:37
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Van vesebetegeknek való gyógytáp. Ha eszik, azzal tudsz időt nyerni.Ha nem szereti a keményet, áztasd be.
2012. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Doki a százezres kiadással ----> NE!


Én is több állatorvosnál voltam a kutyával, az egyik a vérképe alapján kapásból infúzióra akarta tenni éjszakára, de én nem hagytam (az a doki különben is nagyon drága volt és még tahó is ennek tetejébe). Aztán mentünk a következő dokihoz 2-3 nap múlva, aki felvilágosított, hogy tök fölösleges az infúzió, mert a vesén már úgysem tud javítani. Inkább a tápon változtassak neki.

2012. jan. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!