Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orrba rúgtam egy kutyát, mert...

Orrba rúgtam egy kutyát, mert morogva és vicsorítva közeledett felém. Gazdája sehol. Ez baj?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ, hogy milyen kutyáról van szó. Ha például egy csivavát rúgsz orrba az elég szemét dolog, de ha mondjuk egy rottweilert akkor érthető.Én is ezt csináltam amikor megtámadott egy rotti:)
2012. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Baj. Agresszió agressziót szül. Örülhetsz, hogy nem támadott meg. Kijelenthetjük, hogy nem értesz a kutyákhoz, és állatkínzó határát súrolod.
2012. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha önvédelemből tetted... Hát, akkor érthető. De én biztos nem tettem volna ilyet. Mivel a gazdája sem volt tt, feltehetően kóbor kutya, vagy szökött eb lehetett. Szerintem ezt most felejtsd el, mert ha amúgy nem leled örömödet az állatok kínzásában, akkor ennyi. Önvédelem volt.
2012. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És hol tortént? Az utcán? Szerintem ezzel csak próbáltad megvédeni magadat. Ha a kutyának nincs semmi komoly baja akkor már el is felejtette mi tortént! :)
2012. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szerintem kóbor volt,sőt biztos.Olyan közepes testű volt,nem csivava méretű.Nem vagyok állatkínzó!A kutyának szerintem nem lett semmi baja,mert utána elkotródott.Szerintem többet nem próbálkozik ilyennel.
2012. jan. 13. 18:29
 6/12 A kérdező kommentje:
Második remélem örül,hogy még el se olvasta a kérdést,se a történetet nem ismeri,de már jön a "fúj szemét állatkínzó,érzéketlen tuskó,nyúzzuk meg élve" dumával...
2012. jan. 13. 18:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak önvédelemből tette ezért nem ítélem el!
2012. jan. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

bennem is felmerül a kérdés, hogy mekkora kutyát rúgtál orrba...

persze megértem a reakciód, lehet, hogy én is betojtam volna, és nem gondolkozom, csak cselekszem.

ahogy írta egy előttem szóló, ez az orrbarúgás azért nem a legjobb megoldás, mert nem tudhatod, hogy nem hergeled-e be jobban vele a kutyát...


én világ életemben csak egyszer bántottam kutyát, amikor a 6 hónapos kis keverékemnek nekiesett két nagyobb keverék.

Ordítva rohantam feléjük, az egyiket oldalba rúgtam, a másikat kézzel emeltem fel és valahogy arrébb dobtam (nem is értem, hogy volt annyi erőm.)

szerencsére ennyi elég volt a kutyáknak, hogy elmenjenek, és senkinek nem lett baja.


de ha csak engem vesz célba kutya, akkor először megpróbálok kedvesen halandzsázni neki.


ez eddig bevált.

szerintem nem tudnak mit kezdeni a helyzetre adott válaszoddal...


elbizonytalanodnak, és csóválni kezdenek.

vicces.:)


és fontos, hogy ne érezzenek rajtad félelmet. futni pedig tilos.

ha nem hatja meg őket a kedvességed, akkor üvölts, emeld fel a kezedet...


egyszer egy tükörmódszeres kutyaovi foglalkozáson egy 7-8 hónapos komondor (először volt a suliban) összekapott egy kutyával, szétválasztották őket, és a komondor azzal a lendülettel megfordult és két lábra ágaskodva nekiesett (volna) a kiképzőnek...

de a kiképző (amúgy nő) nem hátrált, mintha fából lett volna a lába, visszaordított a komira felemelt kézzel, miközben a szemébe nézett.


A húdekomondor azonnal befogta az ugatóját...

2012. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
önvédelem volt, viszont nem minden kutya megy csak úgy el ha megrúgják , lehet hogy neked ugrik ezzel azért vigyázni kell, nekem egy kiképző mondta hogy ha fut felénk egy kutya agresszívan akkor emeljük fel a kezünket vagy jobb ha van nálunk vmi táska vagy akkár egy újság is mert ha azt feltartjuk nagyobbak vagyunk és a kutya fölé tesszük magasan a tárgyat akkor fél mert azhiszti ráéjtük , hátrálni, elfutni tilos!! nyugodtan kell lenni kerülni a kutyatekintetét és megvárni míg elmegy..
2012. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Hát szerintem önvédelemnél nem, de ha látod a kutyát messziről kerüld!! Mert emlékezhet rád és arra is, hogy mit tettél vele!
2012. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!