Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg igaz?

Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés

Nagyon erősen gondolkozom egy cavalier king charles spánielen, de egy-két dologban még bizonytalan vagyok.

Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy büdösek és hogy csak úgy megharapdálják a gazdájukat (ha mondjuk nem olyan gyorsan adsz nekik enne, vagy a labdát nem olyan gyorsan dobod el).

Ez igaz vagy sem?

Főleg személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi!

Előre is köszi a válaszokat!


2012. jan. 13. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Látom eléggé kezdő vagy kutyázás terén, ami nem baj, de ha kutyát veszel, járj el vele kutyasuliba, hogy biztos minden jól menjen. Amit az ismerősöd mondott, az óriási baromság. Egy normális(an nevelt) kutya nem csinál ilyet. A cavaliereknek amúgy is jó a természetük. Ha rendesen foglalkozol vele, és neveled, nem lesz ilyen probléma.
2012. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne az ismerősöd által ismerj meg egy fajtát.

A neten rá tudsz keresni. Van tenyésztői honlap is. A Netboardon van topikjuk, ahol lehet beszélgetni róla.

2012. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tök mindegy, milyen pedigréje van a kutyának, ha szarul van nevelve, akkor bármelyik kutya ilyen
2012. jan. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A kérdésedre előttem vàlaszoltak màr, ìgy nem ismétlem őket.

A fajta mozgàsigényével, ápolàsával, alaptermészetéről olvass mindenképp, mielőtt magadhoz veszed. Nehogy az legyen a vége, hogy később megbànod, mert ezekkel nem voltàl tisztàban!

2012. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez egyetlen fajtáról sem mondható el, sem a szag, sem a rossz viselkedés. Büdös akkor lehet egy kutya, ha beteg, vagy borzasztóan elhanyagolják, a harapás pedig viselkedési zavar, amit a nevelés tökéletes hiánya okoz. Egyik probléma sem köthető fajtákhoz.

Mielőtt kutyát választasz, tanulmányozd át a szakirodalmat, beszélgess tenyésztőkkel, és felejtsd el az ismerőseidet.

2012. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igazából úgy mondta, hogy a barátnőinek a kutyái csinálják ezeket.


és mi van a BÜDÖSséggel?

2012. jan. 13. 22:48
 7/12 A kérdező kommentje:
későn írtam a kommentet. köszi
2012. jan. 13. 22:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Egészségtelen szagot okozhat egyébként bűzmirigy, vagy ha a szája felől jön, akkor nem megfelelő kaja is, de ha ezek rendben vannak, és néha meg vannak fürdetve a kutyák, meg egyébként is ápolják a szőrüket rendszeres fésüléssel, szükség szerint nyírással, akkor nem lehetnek büdösek. Persze egy jellegzetes kutyaszaga minden kutyának van, de az általában csak akkor érződik, ha direkt beleszagolsz a kutya szőrébe, messzebbre nem szabadna terjengenie.
2012. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ezt a fajtát szeretnél akkor keress rá a fajtamentőkre, mert sok ilyen fajta kutyus vár gazdira :)
2012. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

arra viszont figyelj, hogy ne túltenyésztett kutyát vegyél, mert nem biztos, hogy a nevelése miatt lesz idegbeteg, hanem mert túlszaporított egyed. Hozzám is került egy ilyen spániel, azóta megvannak a hegek amiket okozott. Szóval én azt mondom, neked kezdő kutyásnak, hogy vagy szerezz be egy keveréket, amiben van sokféle 'vér", ezálatal elkerülöd a betegségek nagyrészét, az idegrendszerit is, vagy ha valamelyik fajta szerelmese leszel, akkor megbízható TENYÉSZTŐTŐL végy kutyulit ( visszamenőleg tudják bizonyítani, hogy szűrt felmenőkkel rendelkezik etc)

ezekután jöhet a nevelés. Szerintem erre könnyen ráérez az ember, főleg ha van egy kis segítsége.

2012. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!