Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szétrág mindent a kutyám, mit...

Torgils kérdése:

Szétrág mindent a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vettünk egy sztafit (amerikai staffordshire terrier) panelba és baromira szétrág mindent, ez már minden napos és hiába baszogatjuk, ráverek a seggére ronggyal, elszégyelli magát, elhúzódik félre, de aztán másnap megint van meglepi. Mit csináljak vele, hogy megnyugodjon???? Van neki gumicsont, marhafül, dentastix, flakonok meg minden, csontot még nem akarok neki adni, mert azt olvastam lekopik a foga, a szétrágás ellen befújtunk mindent sprével vagy beszórtunk borssal. Még 1 hét van és meglesznek az oltások csak utána vihetem le, abban bízom az talán megoldás lehet, hogy ne rágjon szét mindent!? (vagy vigyem le már most?) Szóval akinek több gyakorlata van benne írhatna pár hasznos tanácsot, tippet vagy taktikát!??
2012. jan. 15. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kölyök? A verés nem megoldás, félni fog tőletek. Lehet kapni olyan spray-ket amikkel befújhatjátok a bútorokat. Ez rossz ízű, ezért nem fogja többet megrágni a kutya.
2012. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy olyan spray ami kifejezetten kutyáknak készült.
2012. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Ráversz a s.ggére: kutyanevelés fail.


Ha már mindenképpen fizikailag akarod helyrerakni (amit igyekezz nagyon kevésszer megtenni!), akkor szoríts rá a felső pofájára úgy, hogy az ínyét érje nyomás és nézz a szemébe, közben morogj rá vicsorítva.

Ezt CSAK addig csináld, amíg a pici nem kezd nyüszögni és rángatni a fejét.


Ne szorítsd azért tiszta erőből!



A rágás kb. fél éves korig tart, de valóban sokat javíthat a dolgon, amikor majd lejártok sétálni.


De a lakásban is lefáraszthatod játékkal...

Pl. húzzatok egy rongyot (néha hagyd nyerni, hogy legyen benne valami öröme), vegyél neki kutyaplüssjátékot, azt nagyon imádják cincálni, adj neki régi zoknikat, esetleg vehetsz olyan "kutyatársast", aminek a lényege, hogy egy fakeretben vannak lefedett lyukak, amiket így vagy úgy ki lehet nyitni. A te dolgod annyi, hogy virslit/párizsit tegyél a lyukacskákba, neki pedig indulhat az ügyességi...

Ez nagyon lefárasztja őket agyilag, és mellesleg fejleszti is az intelligenciájukat...

Esetleg rossz cipőt is adhatsz neki rágni.


Rávezetheted a lényegre úgy, hogy amikor olyat rág, amit tilos, akkor határozottan NEM! vezényszót használsz, ha folytatja, vicsorogsz rá, ha még mindig csinálja, akkor jöhet a pofaszorítás.

Ha viszont olyat rág, amit szabad(!), akkor dicsérd meg, akár adj neki egy kis kocka párizsit, sajtot, virslit!



A kutyának ugyanis nem csak azt kell megmondani, mint nem lehet, hanem arra is rá kell erősíteni, amit lehet!


Ez nem egyik napról a másikra fog leesni neki, de működni fog, ha rendesen csinálod.

2012. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
játsz vele. (te, ne a marhacsont) ha elfáradt akkor alszik és nem rág semmit.
2012. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Isten ments hogy nyerni hagyja! Mindig Neke dkell nyerni a kötélhúzást, mert a kicsi azt fogja hinni, hogy erősebb nálad, és könnyen legyőz.
2012. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha cipőt ad neki azt fogja hinni hogy szabad cipőt rágni. Elhordja a vadi új cipőket és szétcincálja, aztán nem érti majd, miért büntetik.
2012. jan. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A mi kiskutyánk oda volt ezért a sprayért... :) Ő is nagyon durván rágós volt, olykor még mindig az. Mindent tönkre tett ami elérhető volt számára, lyukat rágott az ajtóba, stb. A spray mintha ott sem lett volna. Amíg nagyon pici volt, az használt, hogy mindent számára elérhetetlen magasságba tettünk. Nem tudta megjegyezni, hogy mi az amit szabad rágni és mi az amit nem... Én itthon voltam vele majdnem egy hónapig, ebben az időszakban, ő fél óra rombolás után aludt pár órát, majd megint lefárasztotta magát, megint aludt. Az segített, hogy mellette voltam és nem hagytam, hogy szétrágjon mindent. Rengeteg türelem kellett hozzá, de mentem mindenhova utána, rászóltam, hogy nem szabad és kivettem a cipők vagy a virágok közül. Ezer-huszonhatodszorra is visszament és rágta, szóval igazán megterhelő volt, de mostanra már nagyon megtanulta, hogy mi az hogy nem szabad. :) A javaslatom, hogy igyekezzetek minél inkább lefárasztani, terelni a figyelmét, ami persze nehéz ha nincs otthon senki, ez ilyen szempontból szívás. Nálunk amíg ilyen pici volt a rongyhúzás jött be nagyon, imádta tépni, illetve volt egy játéka, azért élt halt, így kis játék után feldobta a pacskert megint pár órára.

Nálunk mostmár egy éves a kiskirályfi és a virágokon kívül mást már nem igen rág meg szerencsére, egyszerűen leszokott róla. Néha nagy ritkán előfordul még valami meglepi, de már nem jellemző.

Vigyétek el majd oltások után olyan sűrűn sétálni, ahogy csak lehet, hogy jól kifáradjon és inkább csak aludjon, amikor nem vagytok otthon!

2012. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, értettem, hogy a kutyáknak valóra gondolsz :-)


Kölyök még, nagyon tanulékony....a bors bevált, a beborsozott dolgokat nem rágja meg, de most úgy tűnik kedvtelésből mégis mindig talál valamit, amit megrághat....szóval azt hiszem kipróbálom ezt a sprét is!!

2012. jan. 15. 11:28
 9/16 A kérdező kommentje:

Lefárasztjuk :-)....hamar megtanulja és tudja is mit lehet és mit nem, a cipőkről én is hasonló véleményt formáltam, így az tabu neki, a tanulékonyságát mutatja, hogy megértette és valóban nem is érdeklik a cipők......A probléma az egyedülléttel van, amikor mi nem vagyunk otthon!?...



Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 15. 11:39
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy mondom, hogy DE, néha hagyni kell nyerni a kutyákat.

Én sem hagytam soha nyerni a Közép-ázsiaimat, mert azt hittem, majd bepróbálkozik a megnőtt önbizalma miatt.

Aztán jól letoltak a tükörsuliban, hogy igenis NÉHA hagyni kell őket is nyerni.


Szerintem Ők mindannyiunknál jobban vágják a témát, úgyhogy én csak azt tanácsolom, amit ott tanultam.



A kiválasztott "legális" cipőt pedig meg tudják különböztetni a többitől!

És hülye lesz olyat rágni, amihez rossz élmény kapcsolódik (pofaszorítás), ha olyat is rághat, amihez kellemes (jutifali) kapcsolódik.

2012. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!