Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen árban van egy úgy mond...

Milyen árban van egy úgy mond "átlagos" dobermann kölyök?

Figyelt kérdés
Szóval mondjuk nincsenek bajnok felmenői, vagy kevesebb csak...
2012. jan. 15. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
80 tól felfele.
2012. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

hobby célra: 100 ezer környékén már kapsz,sőt akár 80 ezerért is :)

kiállításra: 120-200 ezer forint :)

2012. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hobbi célra 70től, kiállításra, versenyre 100ezertől felfelé.
2012. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tenyésztő vagyok, nem dobbermann, bár az én kutyáim az "agyonkiállításozott" kategóriába tartoznak, de szerintem ennél a fajtánál főleg az egészséget és a jellemet nézd a szülőknél, a küllem is fontos de hobbi (és tenyész) célra is ez a legfontossabb. A szülőknek legyen tenyészszemléjük, és a pici is törzskönyvezve legyen, nem kell h világbajnokok legyenek.
2012. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzért megnézem mit veszel...Ugye a kutyachip kötelező, törzskönyvet ki kell váltani, születéskor le kell adni az alombejelentőt, 8hetes kor után adják oda, az azt jelenti min 4x van csak a kicsi féreghajtózva és van 2oltása, ha kéred levágják a farkát (ezt sem ingyen csinálják).

Akkor az anyjuknak ugye emelt adag táp kell a vemhesség és a szoptatás alatt, őt is féreghajtózni kell folyamatosan, a kicsiknek is enni kell adni...

Ez maga mind több, mint 30ezer, ha normális, törzskönyves kutyáról beszélünk, nem egy szaporítótól vett TK nélküliről, aki eteti mondjuk pedigreevel, oltásuk nincs, max kaptak 2x féreghajtót, a chipeltetést old meg magad, hiába nem adhatná el anélkül mégis megteszi...

És akkor hol van mondjuk a kötelező tenyészszemle, diszplázia szűrés, esetleg a további egészségügyi vizsgálatok. Sehol, épp ezért garanciát se vállal a kölykökre, míg egy tenyésztő igen.

Azt se említettem meg, hogy idegi alapon sem szűreti ugye a kutyát (pl ZTP), szóval ha pont idegbajos dobermannt akarok venni akkor csakis azt az embert keresem aki ennyiért kutyát ad.

2012. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!