Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes a magyar vizslám, és...

11 hetes a magyar vizslám, és klikkerezek vele. Napi hány kondicionálást ajánlotok? Ma kezdtem, csináltam 2× kb 3 percet. Még elég sűrűn arra a kezemre figyel amelyikkel adom a jutalmat.

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahányszor csak tudod. Mi úgy napi akár tízszer is csináltuk a kondícionálást. És szigorúan először klikk és csak utána nyúlsz a kajához, klikk előtt, közben soha, mert a mozdulat lesz számára az, aminek a klikkhangnak kéne lennie, és ez még sok gondot okozhat a tanításban. (Pl. hasonló mozdulat és elvesztetted a figyelmét.) Az is jó, ha a hang után 1-2 másodpercel kezdesz csak nyúlni a kaja felé.
2012. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor ott valami bibi van! Nagyon figylj, hogy a jutalom adó kezed az mozdulatlan maradjon a klikk pillanatáig, és utána induljon csak el a kajáért. Ha kell (nem vicc) gyakorold a tükör előtt, mert nem arra kondícionáld, hogy "ha megy a kezem a kajáért akkor kaját kapsz" hanem arra, hogy " a klikkelés után elindul a kezem a kajádért".


A kondícionálás meg igazából simán történhet tanulás közben is, nyugodtan kezdj el vele formálni, az bőven megteszi kondícionálásnak, nehogy a nagy kondícionálás közben beragaszd valami full passzív viselkedésbe.

Van valamilyen segítséged? Mármint tapasztalt klikkeres ismerős, kutyaovi, akármi?

2012. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nincs segítségem, csak amit neten találtam klikkeres könyvek, tapasztalatok.
2012. jan. 16. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!