Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámnak (7 hetes bullterrier), hogy ne vagy ne olyan erősen harapjon játék közben?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy van egy 7 hetes bullterrierem és amikor játszunk harap, azt tudom, hogy ez normális hiszen még kölyök de szerintem elég erősen harap nem olyan játékosan. Vagy lehet, hogy csak úgy érzem mert még nagyon hegyesek a fogai? Igazából nem is lenne az baj, hogy harap csak nem szeretném ha nagyobb korában is harapna mert ugyebár nem egy kistestű kutya. Köszi a válaszokat és, hogy elolvastad.
2012. jan. 19. 21:49
 1/10 Akiteki ***** válasza:

Egyáltalán nem normális egy kölyöknél sem.

Ne hagyd! Ennél egyszerűbb dolog nem létezik. Ha harap, elhúzod a kezed és összeszorítod a pofáját. De még egyszerűbb, ha el sem jut odáig, hogy harapjon: amikor készül, akkor elrántod a kezed.

2012. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha például elrántom a kezem még mielőtt megharapna akkor azt úgy veszi mintha folytatnám a játékot. Ha meg összeszorítom a pofáját akkor megint csak aszt hiszi játszom. Ja és fontos: NEM vadul, NEM morog, NEM ugat csak egyszerűen ilyen durván játszik. Ha tovább folytatom egyszer csak megérti, hogy nem játszom vele hanem fegyelmezem?
2012. jan. 19. 22:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Amikor rászorítasz a pofájára, vagy leveszed a karodról, mondod neki, hogy NEM! Egy idő után már amikor készül harapni, a nemre nem fogja megtenni. Kitartóan kell csinálnod és nem elvárni, hogy akár két nap alatt megtanulja.
2012. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi :)
2012. jan. 19. 22:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ha valaki még tud más módszert akkor azt is szívesen veszem. (ment a zöld kéz az első 2-nek)
2012. jan. 19. 22:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha megharap akor magfogod a grabancát és egy picit (nem túl durván) megrángatod és mondod hogy NEM ! Ez annak a jele hogy te vagy a főnök
2012. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Nem kell más módszer, mert ez hatásos, ahogy ketten is leírtuk.
2012. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%

Egy 7 hetes kutyánál nem kell elkapkodnod a kezed.

Mivel csak akkor érzed,hogy milyen erősen harap amikor a kezed a szájában van.

A kutyák alsó állkapcsán,a nyelve alatt nagyon érzékeny pont van!

Tehát engedd neki,hogy bekapja a hüvelykujjod,amikor erősebben kezd harapni akkor ezen a ponton gyakorolj nyomást harapófogó szerűen,belülről a hüvelykujjal kívülről pedig a mutató vagy/és középsőujjal szoríts rá az állkapocs csont lágy részére.

Fokozatosan növeld a szorítást,nagyon hamar jelezni fogja nyüszögéssel vagy elhúzással,hogy számára ez kellemetlen,ekkor hagyd abba a szorítást.

Pár lecke után megtanulja ha erősen harap/szorít akkor ez neki kellemetlen.

2012. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár nekünk staffink van, úgy sikerült leszoktatni, hogy vagy hagytam, hogy bekapja a kezem és az előttem író által említett módszert alkalmaztam :), vagy összefogtam a pofáját, belenéztem a szemébe és mondtam, hogy nem. Utána ültem tovább, mint ha nem venném észre, hogy ott ácsorog mellettem. párszor eljátszod, megtanulja.
2012. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem amstaffom van de nem vált be a pofa össze szoritás.Sztem az nem jo megoldás.Egy németjuhásznál lehet de terriereknél nem. Én mindig a marját fogtam meg kicsit felemeltem és morogtam rá vagy monstam h nem !Ez bevált,és még játékbol sem harap azota.Pedig még csak 7 honapos.Szerintem probáld ki mindkettőt meglátod melyik válik be.
2012. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!