Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart? Szeretnék megtudni...

Hovawart? Szeretnék megtudni róla mindent amit lehet! : ) (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már lassan 1 éve gondolkodom kutya vásárlásán és eddig a Golden Retriever valamint a Németjuhász tetszettek de mivel már mindkét fajnál elég elterjedt a csípődiszplázia elsősorban ezért mondtam le a fajtákról valamint mert a goldi birkalelkű és nekünk a nagy családi házunk védelmére is gondolni kell.

Ezt most biztos furcsa lesz de álmodtam egy fekete golden retrieverről.. és néhány nap mulva rátaláltam a fekete hovira. Csak a fekete változata érdekelne.Amit eddig találtam neten rólluk már mind elolvastam de nem igazán van rólluk sok honlap. Arra lennék kiváncsi(főlleg olyanoktól akiknek van is hovija) hogy milyen a fajta jelleme, mozgás igénye és hogy hol illetve mennyiért tudnék venni?

A lehetőségek adottak, nagy kertes házunk van és hétvégente mennék vele kutyasuliba.


2012. jan. 22. 13:42
 1/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Itt választ kaphatsz minden kérdésedre:

[link]

Közelebbről ismerek két hovit. Kanok. Elég dominánsak, határozott fellépésűek...az egyiket tizenéves gyerkőcök kapták, ők foglalkoznak a kutyával, szülők mossák kezeiket...így a kutya lett a határozott vezető, sétán minden kannal összeakaszkodik, most már szájkosárban sétáltatják csak a gyerekek.

Hovinál is fontos a határozott, következetes bánásmód, de durvaság és erőszak nélkül. Kiemelt figyelmet kell fordítani a korai szocializációra, és a mozgás-, illetve feladatigény kielégítésre.

Nagyon jó házőrzők, mellette a családdal szemben kezes-bárányok.

2012. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia!nekunk 2 eves lesz a hovink!es imadjuk!!!ugy kaptuk ugyh abban h hol es mennyiert tudsz venni nem tudok segiteni!nagy mozgas igenye van es nagyon konnyen tanithato!megugat minden mozgo jarmuvet pl traktor,biciglis,lovaskocsi,gyalogos mondent:))gyerekeket szereti kislanyunkra szabalyosan vigyazz! Es emelett nem elhanyagolhato h nagyon szep kutyus!!!ha van meg kerdesed es tudtam segiteni irj nyugodtan
2012. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!: )
2012. jan. 22. 13:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!: ))
2012. jan. 22. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a jelleméről és a mozgásigényéről pont gyönyörű leírásokat találhatsz a tenyészetek weboldalain, ahonnan nem mellesleg kutyát is tudsz venni. Vedd fel a kapcsolatot néhány tenyésztővel, vagy menj el kutyakiállításra, ott egyszerre több tenyésztővel is beszélgethetsz, ha szerencséd van.
2012. jan. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2012. jan. 22. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!