Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy előfordul a Dalmaták...

Igaz hogy előfordul a Dalmatáknál olyan betegség hogy "megbolondul"?

Figyelt kérdés

Nem tudom szakszóval leírni ezt a betegséget,én így hallottam.

Ez csak a fajtatiszta kutyáknál fordulhat elő ?

Szeretnék egy Dalmatát de ez miatt gondolkodóba estem.


2008. ápr. 3. 10:24
 1/3 anonim ***** válasza:
16%

Én tenyésztőtől hallottam, hogy a dalmata erőszakos állat. Szval megtámadta, állítólag féltékenységből, a kan dalmata a kis testű másik kutyát (azt nem tom milyen fajta volt.). Meg a dalmata kölykök széttépték a karámból kiszabaduló pár napos kis bernáthegyit. Úgyhogy nem is sokáig tenyésztették a dalmatát.


Én úgy hallottam, hogy bármelyik kutya, úgymond megbolondulhat ha nem jól tartják (láncon, bezárva, verik) De azt mondják, hogy a fajtiszta kutyák jobban ki vannak téva a bolondulás veszélyének, gondolom, mert túl vannak tenyésztve és nem olyan ellenállóak, de egy árokparti keverék kutyusnál talán semlegesítik egymást a gének.

Most lehet, hogy nagy butaságot írtam, De én így értelmeztem az eddig innen-onnan hallott infókat.


Szerintem inkább menj el valami olyan helyre ahol gazdátlan kutyákat lehet kapni, onnan akár ingyen is elhozhatod, vagy minimális pénzért. És ha szerencséd van kaphatsz fajtiszta dalmatát, egészen kicsit is lehet ilyen helyeken kapni. És biztos, hogy féregtelenítik, beadják neki az összes oltást (fajtiszta kutyáknál nagyon sok oltás van)és ivartalanítani is fogják.

2008. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

megbolognulni? nem tudom,

a szomszédunknak volt egyszer egy dalmatája, befogatott volt. az minden esetben ha találkozott a szomszéd vizslával nekiment (vizsla nagyobb volt) mindig a pöttyös maradt alul, és úgy kellett hazarángatni rózsaszínüen...

szerintem az eleve bolond volt.


Egyes túltenyésztett kugyák (szerintem főleg a harci kutyák, és örző védő kutyák) amiket "támadásra" tenyésztettek ki idővel "bekattanhatnak" és akár a saját gazdájuknak is nekimehetnek.


Dalmatáról ilyet nem hallottam.

Fajtiszta kutyáknál (maugy ugyanannyi oltásra van szükség mint egy árokparti keveréknél) a túltenyésztésnek többnyire inkább jellembeli, ill. fizikai megyilvánulásai vannak. így lehetnek gyáva vadászkutyák, gyenge izületű kutyák, ideges pulik stb.

2008. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy neveled, ha sok szeretetet adsz neki és mindent megadsz ami kell a kutyusnak tuti nem bolondul meg(Tapasztalat) :)
2009. dec. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!