Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 3 kutyánk. Milyen feladato...

Van 3 kutyánk. Milyen feladatok vannak amiben együtt tudnának dolgozni?

Figyelt kérdés

SZiasztok!

Van 3 kutyánk, egy westie-puli keverék 1 éves.

Egy Dobermann 5 hónapos

És egy Moszkvai őrkutya 2 hónapos..

Lehet még pici a moszkvai az együtt dolgozáshoz..de mind1 azért kérdezek..szóval a lényeg:

Tudnátok olyan feladatokat mondani amiben együtt dolgozhatnának?

pl.: mint a szánhúzókutyák..amit persze velük nem szeretnék csinálni..de ők is együtt dolgoznak, hogy eltudják húzni a szánt..stb...

Valami olyasmi feladat kéne amiben együtt dolgozhatnának..

De én semmit nem tudok..:\

Előre is köszi a válaszokat! :)


2012. febr. 1. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Kettő helyben marad, amíg a harmadikkal mást gyakorolsz :D Ennyire különböző fajtákkal nem igazán tudsz együtt semmit.
2012. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Közös séta, nagyon hasznos.
2012. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ!: )

A közös sétára már gondoltam én is csak a Dobermann és a Westie-puli keverékkel sétáltunk együtt,de mindig egymást figyelték..és volt hogy én futottam a westievel..a dobermmann ott várt a bátyámmal és mindig akart jönni utánunk.. mindig azt akarják amit a másik..; )

Huuh hát kedves első:)

Nem tudom, hogy az lehetséges-e mert ha egymás mellé ülnek szinte egymásnak ugranak játékból..nem bírjak ki, de pont ezért kell gyakorolni! :)

Köszi még egyszer! :)

2012. febr. 1. 20:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, épp ide akartam kilyukadni. Hogy amíg egyenként sem tudod őket irányítani, addig együtt esélyed nincs. Nekem is három kutyám van, gyakorlatilag úgy működünk, hogy valamit megtanulnak külön-külön és ha az már stabil, akkor újratanuljuk úgy, hogy ott a másik kettő.


Egyesével kell megalapozni, mert sokkal érdekesebbek eleinte egymásnak mint te. Ami külön már pöpec, azt kell gyakorolni sokkal alacsonyabb elvárással együtt.

2012. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

értem, köszi! ;)

Szerintem holnap nekilátok...az egy éves kutyánk, már sok mindent tud...pl ül, marad, fekszik stb...

A dobermann az még nem annyira..meg még a moszkvai talán annyit tud, hogy ül... :D

még egyszer köszi! ;)

2012. febr. 1. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Megtaníthatod őket egyes tárgyak összeszedésére, persze először külön-külön. Szétszórsz a szobában/udvarban különféle kutyajátékokat, tárgyakat és azt oda kell vinniük hozzád, vagy bedobni egy dobozba. Mintha szemetet szednének.

Ezt később nehezítheted azzal, hogy te mutatsz rá hogy melyik kutya mit vigyen és hova.

2012. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is 3 kutyánk va, 3 éves uszkár, 1 évs labrador, 4 hós óriás snaci. Az uszi és a labi engedelmes tanfolyamot végeztek, most járunk középre, a kicsi oviba jár. Így, hogy egyenkémt is tudjuk őket irányítani, így tudunk egyszerre 3mal parancsokat csinálni, 3mal egyszerre sétálni, és a 3 együtt húz kötelet. Ha túrázni megyünk, akkor is jön mind a 3, póráz nélkül. Szóval ha már egyenként mind3at tudod kezelni, akkor együtt sem lesz velük probléma, kis gyakorlás után.
2012. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!