Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mindig félni fog a...

Most mindig félni fog a kiskutyám? Bővebben.

Figyelt kérdés
Raktam a tűzre, és a láng kicsapott, nagyobb zajjal. A kiskutyám nagyon megijedt, annyira, hogy beugrott a szomszéd pincéjébe. Visszahoztam, de most egy nagyobb zajtól nekiáll futni, mert megijed. Szerintetek most minden zajtól tartani fog, mindig? Vagy elmúlik majd? Mert az előző kutyám is azért ment el, mert petárdáztak...
2012. febr. 2. 18:04
 1/3 Mailerdeamon ***** válasza:
Kerítésetek nincs?
2012. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A petárdáknak és rakétáknak a zaja nagyon erősen hat a kutyákra, az más, mintha csak mondjuk becsapod az ajtót. A kerítést mindenképp csináltasd meg úgy, hogy ne tudjon kimenni, még lehetőleg a szomszédhoz se.

Az egyik kutyámmal volt ez szintén, minden nagyobb zajtól félt és pánikolt. Úgy közömbösítettem neki ezeket, hogy többek között kimentünk vonatállomásra, órákat kint töltöttünk, addig, míg már észre sem vette a néhány méterre csikorgó mozdonyokat, elmentünk mindig kamion ralikra, ha volt a közelben, persze oda kocsival. Mikor már nagyon stresszelt felhúztam a kocsi ablakát, egyébként ha normálisan tűrte, mindig ment szóban a dicséret. Illetve az még nagyon bevált nálunk, hogy ez a kutyám többek között félt a nagyobb zörgésektől is, és tele pakoltam az udvart üres flakonokkal. Gyakorlatilag mozdulni is nehéz volt tőlük. Két napig voltak kint, akkor szedtem fel, mikor már játszott velük, élvezte, hogy rohangálhat köztük és jó nagy zajt csap ezzel. Ezekkel viszonylag hamar megszokta és elfogadta az erős zajokat.

Magától is elmúlhat, de én valószínűbbnek tartom, hogy még inkább mélyülni fog, különösen ha még te is rádicsérsz a félelmére (megsimogatod olyankor, magadhoz öleled, stb.)

2012. febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy megpróbálod-e rendbe hozni a kutyát, vagy csak várod a csodát, hogy megjavuljon magától.
2012. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!