Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulisok, hogy kezelitek a...

Pulisok, hogy kezelitek a szőrét a kutyusnak?

Figyelt kérdés

Egyik helyen azt mondják vágni kell, a másikon meg azt, hogy nem. Én eddig nyírtam, de nem szép a bundája. Viszont azt látom, hogy aki nem nyírja, annak meg szép sodrott szőrű a kutyája.

De nyáron nagyon melege van, és ekcémás ha bepállik a szőr alatt.

Most akkor mi a helyes?


2012. febr. 3. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz ekcémás és nem pállik be a bőre ha a szőre jól van gondozva. Én nem nyírnám les soha mert ha egyszer lenyírtad már soha nem lesz szép szőre...


Én heti 1x átnézem a rasztáit ha valamelyik nagyon vastag vagy nincs feltépve a bőrig akkor azt megcsinálom. Ha vastag akkor 2felé szedem ha meg nem látszik a bőre akkor meg feltépem a bőréig. Erre figyelj oda mert fontos az ha beletúrsz a rasztáiba és jól megnézed akkor látszódjon a bőre. Ha nem látszódik és úgy hagyják utánna szoktak a kutyának szép bőr betegségei lenni mert nem szellőzika rendesen a bunda....

Nyírni csak úgy szabad hogy minden nyáron csak a végéből. Az enyém enyémnek nincsen földig érő szőre úgy 15cm hosszúak a rasz

2012. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

bocs véletlenül elküldtem


Úgy 15cm hosszúak a raszták így még könnyű rendben tartani és nagy melege sincsen nyáron....

2012. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A 4 éves pulimnak,Boginak sohasem nyírtam és nem is fogom nyírni a szőrét.Mondjuk nem nagy a szőre mert ahogy leírtad tényelg igaz,hogy nagyon melege van,ezért én pl. rendszeresen fésülöm,egyrészt, mert így ő is jobban érzi magát, másrészt,mert szerintem így jobban néz ki és könnyebb rendbentartani a szőrét.
2012. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mailerdeamon ***** válasza:
65%

El kellene dönteni, hogy a hosszú szőrét akarod-e karbantartani vagy továbbra is nyírni szeretnéd. Csupán attól, hogy hosszú a szőre semmilyen bőrproblémája nem lesz, azonban rendszeresen szét kell húzogatni a fürtöket egészen a bőrig.


Ha ezt nem szeretnéd vagy már nem olyan minőségű a szőre, akkor nyírhatod is, viszont a rövid szőrt rendszeresen át kell fésülni. Szerintem úgy is lehet szép, lásd ezt a komondort, amelyik hadd ne mondjam hogy nézett ki, mikor bekerült. Most így fest rövid szőrrel: [link]

2012. febr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen, én azt szeretném, ami neki a legjobb. Azért tettem fel a kérdést. Szívesen foglalkozom vele, szereti, ha babrálom a szőrét. Nyugodtan tűrte addig a nyírásokat is, pedig volt, hogy 3 órán keresztül nyírtam.

De ha neki az a jobb, hogy hosszú, akkor azt is gondozni fogom.

Azt szeretném, hogy úgy nézzen ki, mint egy puli. Mert most nem igazán hasonlít rá. De én így is szeretem.

2012. febr. 3. 15:34
 6/15 A kérdező kommentje:

[link]

Ő Morzsi nyírás után.

2012. febr. 3. 15:38
 7/15 Mailerdeamon ***** válasza:

Hát, ez a nyírás nem az igazi... és őszintén szólva kétlem, hogy ebből valaha is szép hosszú szőr lesz, bár azt mondják, körülbelül egy év alatt visszanő zsinórosra.


Szerintem a kutyának egyik hossz sem jobb vagy rosszabb. A rövid praktikusabb, mert nyáron nem melegít, nem nehéz, nem akad bele a gaz és nem fagy bele a hó. Mióta láttam komondort megszabadulni a bundájától azóta azt gondolom, hogy bár hosszúszőrű fajta, de látszólag kellemesebben érzi magát rövid szőrrel.


Akárhogy is döntesz, én a helyedben elvinném kozmetikushoz hogy szépen kiigazítsa és megmutassa, hogyan tudod karbantartani mind a rövid, mind a hosszú változatot.

2012. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de tényleg nem a legszebb nyírás. Tavasszal vidd el kozmetikushoz, és ő majd tud tanácsokat adni.

Nekem a tapasztalatom az, hogy amikor egy elhanyagolt bundájú kutyust lenyírok, akkor sokkal sűrűbb, erősebb szőr nő vissza. Mondjuk amelyiknek a bundája elhanyagolt általában sovány, és beteg is, szóval lehet, hogy a rendszeres táplálás is közrejátszhat.

2012. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ok. Megfogadom a tanácsokat és köszönöm szépen. Kedvesek vagytok!

Mentségemre legyen mondva, hogy 8 hónapos terhesen csak így sikerült lenyírni.

2012. febr. 3. 17:30
 10/15 Mailerdeamon ***** válasza:

Semmi gond, visszanő! :)

Remélem idővel sikerül egy szép fazont kialakítani.

2012. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!