Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy sérv műtét kutyának...

Egy sérv műtét kutyának nagyon kockázatos?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
ömm a beagle-ös válaszoló vagy? :O Nem kell azért így elinni elsőre. Menj vele orvoshoz. az majd megmondja.
2012. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem
2012. febr. 3. 18:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de szerintem nem. Függ az állat korától, egészségi állapotától, de ebben csak az állatorvos tud okosat mondani. Sérvről ezt dobta ki nekem a google:


"A sérv kifejezés a testszövet vagy egy szerv részének abnormális kidudorodása az azt normálisan tartó testfalon. A megfigyelt két legáltalánosabb típusa a köldöksérv és a lágyéksérv.

A köldöksérv a hason való kitüremkedés, és rendszerint csak egy kis zsíros csomóként jelenik meg a köldökön. Ez egy általános előfordulás és a helyzet gyakran magától megjavul, ahogy a kölyök nő. Az állatorvosok gyakran javasolják a kutya tulajdonosainak, hogy a sérveket operáltassák meg mihamarabb, de a "várj, majd meglátod" stratégia gyakran megment a műtéttől. Komoly problémává válhat, ha a bél hossza kijön a nyíláson és kizáródhat, ha a hólyag a kölykező szukánál erős nyomást gyakorol a sérvre. Ha a sérv nagy, a korrekciós műtét az egyetlen lehetőség. Nagy a va1ószinüsége, hogy a köldöksérv előfordulása genetikai bázisú, de a legtöbb tenyésztőnek az a véleménye, hogy ezt a szuka ügyetlensége okozza a kölyök köldökzsinórjának szüléskori ellátásánál.

A lágyéksérv a lágyékban kis duzzanatként látható, mikor a kölyök a hátsó lábaira áll. Ennél a sérvnél is általános, hogy a kölykök növekedésével magától bezárul. De ha a sérv nagy, szükséges a korrekciós műtét. Bizonyos, hogy ez öröklődő hiba, és az érintett állatot jobb nem használni tenyésztésre."

2012. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Akkor is érvényes. Menj orvoshoz, és az majd megmondja.

Itt 2 féle válasz lesz: Igen nem. És ez szerintem 50-50%-ban ugyanis sokan nem nagyon értenek még a kutyákhoz mint fajhoz se, szóval sztem inkább olvass utána, keresgélj neten.

2012. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Akiteki ***** válasza:
Legtöbbször még altatni sem szokták, helyi érzéstelenítéssel megoldható. Egy kis vágás a bőrén és 1 vagy 2 öltéssel összevarrják. Kb. annyira kockázatos, mint egy foghúzás.
2012. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És kb mennyibe kerül?
2012. febr. 3. 19:54
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Kérdezze meg kezelőorvosát. A gyógyszerészét ne.
2012. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egy sérv műtét 12-20 ezer között mozog. De állatorvosa válogatja illetve függ attól mekkora kutyád van. ( Annál több altatógáz kell) Mai világban ez már rutin műtétnek számít.
2012. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Ne fárassz már! 20 ezerért ivartalanítják is! Max. 2-3 ezer.
2012. febr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dalma1997 ***** válasza:

Akiteki!!

Ez nem fárasztás... valóban 20ezer küröl mozog...

Barátom tacskó méretű kutyáját 20-ért műtötték

másik 2 állatorvos is annyiért vállalta volna.

2016. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!