Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám erre megtanítani...

Hogy tudnám erre megtanítani a boxeremet?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos boxer fiú kutyusom. A probléma vele az, hogy összepiszkítja az udvart. Szinte az egész napot vele töltöm,figyelek rá de nincsenek árulkodó jelei.Van mikor reggel engedi ki a fölös súlyt, van mikor délelőtt kaja előtt, vagy éppen után, ugyanígy az esti kajázás előtt vagy után, van mikor csak úgy, délután kettőkor, szal az idő is változó. A minap is labdáztunk, tanultuk az apportot. Szépen megtanulta, kicsit nagyobb és nehezebb feladatot kapott, a ház sarkától kellett visszahoznia a labdáját. Elszaladt és mikor hozta vissza a labdát, minden előzetes jel nélkül( turkálás, szaglászás) csak letett egy gránátot. Térül-fordul és egyszer csak odapisil a járdára. Nincs bejáratott helye , mindig oda sikerül ahol rájön. Mikor a fűbe, de volt már h bele léptem a lépcsőn egy aknába. Már próbáltam tanítani, mikor épp véletlenül a jó helyre ment, megdicsértem, kapott jutalom falatot is érte, és mindig erre a helyre viszem a piszkot, hogy érezze a szagát, hogy az lenne a wcje. De nem hajlandó ezt megtanulni. Valami tippetek lenne, hogyan neveljem a tisztaságra?
2012. febr. 4. 00:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Jólvan akkor ezt zárjuk is le, mert úgy látom, hogy tulságosan önérzetes vagy! Egyébként meg magyar szavakat használj, hogy megértselek nem ilyen "off" meg ilyeneket, mert fingom sincs miről beszélsz, nem vagyok tini.

De mindegy, További minden jót az életben!

2012. febr. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem az önérzetességem miatt osztalak le b..aszod hanem mert dumálsz itt feleslegesen!Számomra evidens, hogy nem az idegen szavak miatt nem érted h miről beszélek,ehhez nem fűznék egyebet, mert gyanítom úgysem értenéd meg. Egyébként is egyetlen egy idegen szó volt (az az off!) amit még a nagyanyám is tud, hogy mit jelent -megjegyzem, ha tettél már fel kérdést tudhatod,hogy az oldal is elmagyarázza mit jelent, de te ennek ellenére sem tudod, ami szintén megerősített engem abban amit gondolok... ezek után nem csodálkozom miért nem vagy képes a kérdésemre válaszolni! Említettem, már kétszer, hogy ne reagálj, de te visszadumálsz ennek ellenére is, és még én vagyok az önérzetes. Továbbra sem adtál választ a kérdésemre, de most már nem is vagyok rá kíváncsi! Remélem ezt a hozzászólásomat sikerül valamelyest felfogni, és kiragadni belőle a lényegesebb mondani valókat, ha nem akkor ISMÉT kérlek, hogy ne reagálj kivéve abban az esetben, ha a képesnek érzed magad,hogy a kérdésemre is adj választ!
2012. febr. 19. 18:05
 13/14 A kérdező kommentje:
A többi értelmes válaszolónak pedig köszönöm a segítséget! A probléma továbbra is fent áll, megkötöttem a kennelben kaja után egy órára, közel a wc-jéhez, hát nem jött be. Sűrítettem a sétákat ami szintén nem használt, sőt elég kellemetlen is volt. Mikor szabadon van akkor pedig a bosszúvágytól feltüzelve a kutyusom továbbra is összepiszkít mindent!! :):) Ebből kutyakiképző lesz szerintem mert nekem eddig tartott a tudományom!
2012. febr. 19. 18:09
 14/14 anonim válasza:
Szerintem ez teljesen normális még ebben a korban, később nő be a feje lágya, az én boxerem még 8 hónapos korában is ezt csinálta. Ahol rá jött oda tette kakiját és pisIét is.. Idővel minden tanítgatás nélkül átszokott a fűre de ott is azt a szakaszt választotta ki magának ahol mi alig járunk, ez a hely pedig az udvar sarkában van, én nagyon meg elégszem vele ;))
2012. máj. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!