Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis spitz-cel és wolf...

Egy kis spitz-cel és wolf spitz milyen sportokat lehet űzni?

Figyelt kérdés
Könnyen idomítható?Kb naponta mennyi idő mozgásra van szüksége(kis spitz és wolfspitz)?
2009. jún. 2. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

szánhúzó fajta,nem a legkönnyebb jellem..szökős,bár ezen segít az ivartalanítás valamennyit..

nagyon aktív,nem lakáskutya a kis spitz talán..

kutyasuli alap..


a szőrápolása komoly feladat,iszonyat mennyiségű szőr,sok aljszőrzetel..2 havonta kozmetikus,hetentemin. 3x. fésülés,vedléskor naponta,profi termékekkel8nem fressnapf stb..)

2009. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A spitz NEM szánhúzó, valószínűleg a samoyeddel kevered, ami valóban szánhúzó és a spitzekkel rokon fajta. A samoyed és a spitzek között az egyik legnagyobb különbség, hogy a spitz az idegenekkel szemben bizalmatlabb, ezért annak házőrző hajlama is van, ami a szánhúzókra (így például a samoyedre) abszolút nem jellemző. A spitzek egyik rossz tulajdonsága, hogy hajlamosak az ugatásra, ezért pici korától tanítani kell rá, hogy ha valami történik, akkor csak párat vakkantson, ne pedig folyamatosan ugasson. A sportok közül jól beválhat náluk például az agility. További információkat a spitzekről a MEOE Magyar Spitz Klub honlapján is találhatsz, de a klub vezetősége is szívesen válaszol minden kérdésre.


[link]

2009. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kis spitz-cel lehet agilityzni.
2009. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem kis spiztem volt,kis testű kutyus,imádott lent a szabadban labdázni,bot után futni..egy időben tanítgattam őt akadályfutásra,de csak így amatőr módon.Raktam le két,három követ,és azt ugrotta át. :)

Görkoriztunk is,görkoriztam,ő pedig sétált,vagy ha sietett,akkor húzott.Kedvence a törölköző tépkedése volt,bár az nem igazán számít sportnak...:D ugyanakkor imádott velem futni,versenyeztünk,ki a gyorsabb,persze sokszor kicsi termete ellenére mégis ő nyert,akkor nagyon boldog volt. :)Amilyen kicsi,annyira nagy volt a mozgásigénye.

2009. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!