Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszerető emberek miért...

Kutyaszerető emberek miért bánnak így a kutyájukkal?

Figyelt kérdés
Mint pl. a szomszédaink. Egy mudijuk van, aki olyan kövér, hogy könnyebb átugrani, mint megkerülni. Sétálni soha nem viszik, kutyakefét én vettem nekik, az összes vezényszót, amit tud, a tesóm meg én tanítottunk neki, a rossz minőségű kajától több helyen kihullott a szőre. Nyugdíjasok, de nincs idejük elvinni sétálni, tőlem hallottak arról először arról, hogy fésülni kell időnként a hosszúszőrű kutyák szőrét. Amikor anyukám mondta nekik, hogy a mudi munkakutya, ezért sokat kéne vele foglalkozni, úgy néztek rá, mint akik most hallják ezt először. Szerintem csak azért választották a mudit, mert bizonyítani akarták, hogy nagyon magyarok meg mert egy helyre járnak templomba a tenyésztővel. Ja, és kölyköket akarnak tőle, igaz, hogy jó vérvonalú kutya, de azért ez még elég kevés (mondjuk nekik édesmindegy, hogy milyen a vérvonala). És közben látom, hogy szeretik a kutyájukat, csak még ha el is jut hozzájuk 1-2 infó a felelősségteljes kutyatartásról, mindig találnak valami kifogást, hogy ők miért nem így csinálják.
2009. jún. 2. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Biztos, hogy nem a rosszindulat, inkább a tudatlanság. Az idősebb generáció nagy részének, még ma is haszonállat a kutya. Persze, szeretik, de nem igen fordítanak rá időt, hogy megismerjék a valódi igényeiket. Na meg ugye elvan az a kutya száraz kenyéren, meg vízen, meg olcsó kutyatápon, hiszen az "ő idejükben" sem voltak prémium tápok. Arról meg, hogy minden kutyafajtának mások az igényeik, még hírből sem hallottak. Szerintem a legtöbb, amit tehettek, hogy elmagyarázzátok mi hogy, miért helyes. Érveljetek az ivartalanítás mellett az előnyök felsorolásával és annak a ténynek a megemlítésével, hogy 1,5 millió gazdátlan kutya van ma...

2009. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érvelünk, csak hát egyik fülükön be, másikon ki...
2009. jún. 2. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az első válaszolónak. sajnos az idős emberek már nem nagyon tudnak megváltozni...sztem nem is kell tőlük elvárni. bár köztük is vannak kivételek, akik haladnak a korral, de ez igen ritka. úgy látom a szomszédaid tipikus öregek.

az érvelésen kívül max. az segíthet, ha te foglalkozol vele, sétáltatod,... bár nem a te kutyád, ennyit megtehetsz érte, nem? talán ha azt látják, hogy te többet foglalkozol a kutyájukkal, mint ők, és a kutya jobban szeret téged, mint őket, észbe kapnak, hogy ez így nem jó =) remélem, a kutya boldog életet fog élni ezután =)

2009. jún. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!