Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a lakásban...

Mi a véleményetek a lakásban való kutyatartásról? Jól érzi magát a ti kutyusotok lakásban?

Figyelt kérdés
Elég fiatal vagyok még, de vonz ez a téma. Egyik ismerősöm múlt nap hozta fel, hogy betiltatná a kutyatartást panellakásokban. Több helyről is hallottam, hogy "állatkínzás". Ezzel nem értek teljesen egyet, de tény, hogy sokkal jobb a kutyusnak családiházban, de SZERETŐ gazdákkal, és ez a nem mindegy! Inkább legyen egy kutyus panellben szerető gazdikkal, mint családiházban ellenszenves,gonosz gazdikkal. A mi kutyusunkat sajnos el kellett ajándékozni, mert nem volt elegendő időnk a kutyusra (4 és fél hónapos volt mégcsak, tehát nagyon könnyen alkalmazkodott az új gazdihoz, aki imádja! :)). A másik, hogy hihetetlen mozgásigénye volt, pedig rendesen sétáltattam. Így hát jött a lehetőség, és odaajándékoztuk családiházba, szerető gazdikhoz. Több ilyen jellegű hibát pedig nem fogunk elkövetni. De tartozom a kutyusnak, és sziklaszilárd elhatározás, hogy létrehozok majd egy menhelyet! :)
2012. febr. 11. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Én lakásban nem tartanék kutyát. Igaz, hogy sok fajtát csak beltéren lehet tartani, mert egyszerűen nem bírja sem a hideget, sem a magányt, de attól még kell neki egy tér, ahova AKÁRMIKOR kimehet, ha akar. Lakásban ezt nem lehet megtenni.

Lakásban inkább tartson az ember macskát, madarat, kisemlőst, kutyát meg vesz akkor, ha már családi házban él.

Nekem ez a véleményem, de ettől még biztosan vannak teljesen kiegyensúlyozott testű és lelkű kutyák lakásban. De én nem vállalnám be.

2012. febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Az én kutyám általában benvan kivéve ha nem vagyunk itthon. Nagyon imádja pedig egy nagytestű kutyáról van szó.
2012. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Miért lenne állatkínzás? Ha van rá idôd és le tudod mozgatni, akkor semmi porbléma. Ha viszont nincs idô a kutyára, akkor nem érdemes :) amúgy meg, pl yorki, bischon.. az ilyenek jobban illenek lakásba :)
2012. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

egyet értek veled, mert amúgy szerintem akik panelban tartanak kutyát sokkal többet foglalkoznak velük ,mint azok akik kertesházba, mert jön az a mondat ott kert jól elvan ,nem sétáltatják , vagy rosszabb meg van kötve ne ez állatkínzás, aki panelba tart kutyát ,biztos hogy leviszi sétálni és nagyon szereti :)


nekünk két bichonunk van panelba ,jól megvannak ,sose volt velük gond naponta 3x lent vannak és emellett trükköket is tanítunk nekik, regggel 15 perc séta, délután 20-30 perc , este 30-40 perc, szerintem eleget teszünk annak érdekében hogy mozogjanak , hétvégenként pedig parkba járunk ahol elvannal engedve..

( amikor jó idő van akkor kb minden séta megduplázódik , csak a reggeli nem)

2012. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajuk lakásban.

Nyilván ki kell elégíteni a mozgásigényűket, de erre való a külvilág, ahova az ajtón keresztül kell kimenni.

Az, hogy panelban lakik egy kutya, nem jelenti azt, hogy folyamatosan be van zárva.

2012. febr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Ha lakásba való kutya akkor akkor nincsen baj azzal ha valaki panelban tartja. (pl. ölebek, agarak)

De ha nem lakásba való fajtát tartanak panelban akkor azz szerintem is állatkínzás.

Én csak olyan kutyát tartok lakásban ami bentre való pedig kertesban lakom..

2012. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi kertes házban lakunk, de a kutya bent van velünk a szobában. Sokkal többet foglalkozunk vele így, főleg ebben a hidegben, mintha kinti lenne. Neki is jobb, nekünk is jobb, nagyon igényli a társaságunkat. Rengeteget játszunk együtt kint is, megyünk sétálni, meg persze mivel megtehetjük a kertben is néha kint van egyedül. Észre se venné, hogy ha panelban laknánk, max többet kéne lépcsőznie vagy ott lenne lift. És nem kis ölebről van szó :)
2012. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
A kerti kutya sem szaladgál egész nap az udvaron. A lakásban tartottaknak , ha megfelelően ki vannak mozgatva, miért lenne más, mint az udvar? Csak, mert akkor piszkol, amikor az eszébe jut? Mert más előnye nem sok van.
2012. febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

nagy a p...ja az ismerősödnek, viszont a kutya az egyetlen állat, amelyik jobban szereti egy másik faj társaságát a saját fajtársai helyett - igen, az emberét.


van egy pár, kevés kutyafajta, aki elvan "egyedül", nem kell dögönyözni, stb, de a kutyál 99%a bizony ott szeret lenni, ahol a gazdája van. mérettől függetlenül. sétálni is a gazdával szeret, enni is, eltölteni a napját is.


így okoskodjon a panel ellen lehurrogó.

a kutya nem vadállat. emberre szorul, olyan egyszerű oknál fogva, hogy amióta megszelídítették, az emberi társaság okoz neki örömet.


mennyi kertbe kiba..tt kutyát látni, a fűtetlen, hideg, béleletlen faházban, nem viszik sétálni mert úgyis van kert címszóval stb...

2012. febr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Véleményem szerint lakásban és kertben is lehet kínzó módon kutyát tartani:

1. Lakásban tartott kutya esetén gyakori, hogy napi 2-3 alkalommal viszik le a kutyát pórázon egy eü-i körre, és ennyiben ki is merül a mozgáslehetősége szerencsétlennek.

2. Kertben pedig sokan láncon, kennelben tartják az állatot folyamatosan, vagy "csak" kerti díszként tekintenek rá, kajáltatáson kívül semmilyen módon nem foglalkoznak vele.


Szerintem lakásban a hatalmas pásztorkutya fajtákat leszámítva lehet kutyát tartani, bár sok áldozattal jár: napi 2-3-4 óra aktív futtatás, sok-sok takarítás, stb.


Roti-nj keverékem alapból kinti kutya, de most rajtam kívülálló ok miatt éjjel bent kell aludnia, de nappal is sokat bent van ebben a hidegben: pl most is itt fetreng csontot rágva a pokrócán :)

Naponta két nagy sétával és lefekvés előtti eü-i dolgokkal a kertben tökéletesen elvan, csak alszik a plédjén, nem csinál semmit :D

2012. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!