Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, nem törzskönyveztetett...

Lehet, nem törzskönyveztetett szülőknek törzskönyveztetett utódja?

Figyelt kérdés
Pár napja összeszólalkoztam az egyik ismerősömmel, mivel az fb-n szeretett volna a nőstény kutyájának törzskönyveztetett kan találni, fedeztetésre. Megpróbáltam meggyőzni őt arról, hogy a hobbi állattartóknak nem kellene szaporítani feleslegesen, hiszen a menhelyek is és az utcák is tele vannak árva ebekkel. Természetesen ők letámadtak engem, és szépen szólva is melegebb éhajlatra küldtek..Pár napja azt mondták nekem, hogy nem feltétlenül kell a kutyaszülőknek törzskönyveztetetteknek lenniük ahhoz, hogy a kölykök már törzskönyvezve lehessenek. Nekem ez hülyeségnek tűnik. Remélem tud egy hozzáértő tanácsot adni nekem..Köszönöm!
2012. febr. 11. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
A törzskönyv az ükszülőkig van visszavezetve...nem véletlenül. Nem fogja tudni megcsinálni,legálisan biztos nem.
2012. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Törzskönyves kölyök arról szól, hogy benne vannak a kiskutya szülei- nagyszülei - olyan ,mint egy családfa!

Ha a szülőknek nincs törzskönyvük, akkor nem lesz a kiskutya törzskönyves, mert nem tudni kik a szülei.

Viszont ha úgy hirdeti meg a szaporitó hogy törzskönyves apától vagy anyától van, akkor is csak az egyik szülőnek van törzskönyve, akkor sem válthat ki törzskönyvet.

Kivéve ha a kutyaszülők szüleinek voltak törzskönyve, csak ahonnan vették kölyökkorukban, nem kaptak törzskönyvet, utána lehet nézni, de nagyon komplikált.

Sajnos sok ilyen ember van, akik szaporítanak össze-vissza!

De a lényeg hogy csak törzskönyves szülőktől származó kölykök kaphatnak tk-vet!

2012. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem

Akkor lehet ha törzskönyveztetik a szülőket!

2012. febr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen...én is ezt mondtam! Érdekes, hogy sokan bedőlnek ezeknek a kamu eladóknak. Csak a kutyákat sajnálom..Amikor megláttam, hogy az ismerősöm sharpei kutyust akar fedeztetni, rögtön bevillant, hogy a komáromi (SZK) menhelyen is van egy keverék sharpei kutyus. Reméltem, hogy ha belinkelem neki a képet és az oldalt majd észbe kap, hogy nem kellene szaporítani mert lehet, az a szegény kutya is ilyen emberek miatt került utcára..de ahelyett, hogy normális reakciót kaptam volna még engem támadtak le..Elnézést, hogy ezt így kiírtam, de baromira felhúztam magam ezen az egészen..Köszönöm a válaszokat!
2012. febr. 11. 20:18
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

2: felnőtt kutyának már nem tudsz törzskönyvet kiváltani!

A törzskönyv a szülők származására szolgál. Ha az övék nem ismert (hiszen nincs törzskönyvük), akkor a kölyköké se lesz az, értelemszerűen.

2012. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Pedig sajnos előfordul, hogy egy felnőtt kutyának akarnak tk-vet kiváltani, és sajnos sokan meg is tudják csináltatni!

Ezért kéne tetoválás a kutyának, mert ha be van azonositva, akkor hitelesitheti hogy abból a kennelből vette, ha pl elvész a törzskönyv.

Ehelyett egy xy elviszi egy tenyésztőhöz egy 2éves fajtatiszta puliját pl és mondja a tenyésztőnek hogy itt vette és tk-vet akar kiváltani!

És lehet nem is nála vette, lehet csak pulira hasonlit, lehet hogy nem is 100%ban fajtatiszta, és megkapja a tk-vet!

Hallottam ilyen esetet is.

2012. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

sajnos..aztán ha a fajtatisztának hitt kutya fedeztetéséből hibás kölykök jönnek a világra és azokat már nem tudja eladni annyiért vagy csak simán a nyakán marad a kutyus, akkor meg irány a menhely, vagy kiteszik utcára szegényeket. Nagyon sajnálom az állatokat..az emberi butaság miatt ők szenvednek.


Már pár éve azt tervezem, hogy amint különköltöztem a szüleimtől, befogadok egy vagy két menhelyi vagy kóbor kutyust, és ez a szándékom csak növekszik amikor ilyen buta emberekkel találkozom..

2012. febr. 11. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

tegnap láttam itt egy szegény szerencsétlen embert, aki feltett egy képet - aki kiskorában vett egy roti keveréket, akit kiskorában vett, és akkor még rotira hasolnitott, sőt, én is azt hittem hogy fajtatiszta, mégis felnőtt korára egy rotira hasolnitó kutya volt, akinek hosszabb volt a szőre, és csak nagy korában lehetett rajta látni, hogy mégse fajtatiszta, tehát bármit rásózhatnak az emberre.

Nálunk havonta egyszer van vásár, és golden retrivert adtak el idős emberek, pénzért - de én láttam rajta hogy foltos a feje, és valami keverék volt, de sok buta ,naiv ember van aki elhisz akármit!

2012. febr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

drága kérdező, egyébként nagyon sok ilyen ember van , akinek a fejéből hirtelen kipattan egy ötlet, hogy fedezteti a kutyáját, és keres egy ugyanolyan fajtát, de sokszor tk. nélküli - ami nagy baj, mert előfordulhat hogy rokonok, és sok-sok -sok sok kutya születik feleslegesen.

Csak irdd be a Google-ba, hogy pl németjuhász eladó, mert kb ebből van a legtöbb, meny fel csak egy hirdetésre, és nézdd meg hányan tettek fel, csak ma nj- ról hirdetést, és ez csak egy alom, amiben kb van 8 kutya - és ez csak egy hirdető, és egy oldalon hány hirdető van - és összesen hány oldal Csak ebben a rovatban. És csak egy fajtát mondtan. A beagle, mini yorkiról nem is mondtam semmit, pedig az is agyon van tenyésztve, és akkor még ott vannak a flelőtlen emberek, akiknek a keverék kutyái menhelyre kerüklnek! Én már nem is fájditom a fejem! Pedig itt a gyk-be is sok idióta van, aki irja hogy hogy fedeztessen stb....

2012. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

6: ilyen egyszerűen nincs...

A MEOE szabályzata alapján 6 hónapnál idősebb kölyköknek eleve csak akkor lehet törzskönyvet kiváltani, ha genetikai vizsgálattal bizonyítják, hogy kik a szülei. és így is csak 1 éves koráig.

az, hogy egy egészen más kutyának a törzskönyvét használják, az más kérdés...

2012. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!