Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt ki foglya nőni? :O

Ezt ki foglya nőni? :O

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos német juhász kutyám, akit nagyon okos de mégis szétrág mindent amit talál. Most hogy nagyon hidegek volta a garázsba volt be engedve, a locsolót rágta szét, a szerszámokat hordja szét, a virágok amik egybe cserepestől lettek oda téve szét rágja, a virágot meg eszi. Vajon ki fogja nőni ezt a rágós korszakát? A válaszotokat előre is köszönöm :)
2012. febr. 12. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

"Fogja".

Meg kell nevelni, kinőni magától semmit nem fog.

2012. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy el írtam a fogja szót.


De hogy tudnám megnevelni? Ha valami rosszat csinál mondjam neki hogy nem szabad? ha tovább csinálja akkor zárjam be a kenneljébe egy kis időre? hátha így rá jön hogy valami rosszat csinált?

2012. febr. 12. 12:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el hosszú sétákra. Fáraszd le. Foglalkozz vele sokat, és sétálj vele annyit, hogyha hazaértek már csak az alvásra tudjon gondolni. Fáradt kutya nem rombol.
2012. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

Nem vagyok kutyaszakértő, de igen, meg kell büntetni, határozottan.

Megmutatni neki mit csinált, oda tolni az arcába aztán rácsapni a fejére (nem erősen, nem megverni kell, csak hogy érezze, hogy rossz volt).

Még jobb, ha közvetlen akkor csinálod, amikor szétrágott valamit.

Szerintem a neten millió leírást találhatsz a kutyanevelésről.

2012. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nem váltja a fogát? amúgy szerintem többet kellene foglalkozni vele. lehet unalmába rág szét mindent, ezzel tudja lefoglalni magát. vagy nincs eléggé lefárasztva. de ahogy előttem is írták, kinőni nem hiszem hogy ki fogja.
2012. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2012. febr. 12. 12:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Ha elzárod, akkor unalmában még jobban elkezd rosszalkodni. Mikor meglátod, hogy rosszat csinál szidd meg, mondd nem szabad! Adjál neki rossz cipőt, pólót, nadrágot, nagy csontokat amit rághat, amivel játszhat. Ha azzal játsziik dicsérd meg. Megtanulja, hogy az az övé.
2012. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Határozott, hiteles vezetői fellépéssel elég egy nem is. Ha ez nem sikerül, ajánlanám, hogy menjetek kutyasuliba, oviba, ahol tudnak segíteni. Egy kölyök nem fogja megérteni, hogy azért kell a kennelben raboskodnia két órán át, mert egyszer régen megrágott valamit. Ott és akkor kell fegyelmezni, mikor valami rosszat csinált.
2012. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Foga szerintem nem fáj, mert rendesen eszik. Minden nap viszem sétálni. Kertes házban lakunk van egy nagy udvarunk amin tudnak szabadon szaladgálni mert van egy másik keverék vizsla kutyánk. Nagyon sokat játszanak az udvaron szaladgálnak, különböző játékok vannak nekik kint. Szoktam velünk nagyon sokat játszani. A szomszédba van egy kisfiú ő is nagyon sokat át jön játszani velük. ÉS szerintem estére nagyon elfárad mert magától megy a helyére és alszik mire megyek bezárni.
2012. febr. 12. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!