Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség egy német...

Mi a különbség egy német juhász és egy ónémet juhászkutya között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
2012. febr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
az ónémet hosszúszőrű és általában nagyobb testű is mind a rendes (rövidszőrű) németjuhász
2012. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Az "ónémet" juhászkutya elnevezés kb olyasmi, mint a német juhászoknál a farkaskutya elnevezés. A hosszú szőrű is német juhász minden tekintetben. Bár inkább jellemző rá az erősebb csontozat és nagyobb magasság.
2012. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Az, hogy ónémet nincs. Hosszú illetve rövidszőrű német juhászkutya van.
2012. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:36

Rövid szőrű nj sincs. A német juhász félhosszú szőrű. A fedőszőrök kb 6 cm hosszak. Amelyek néha láthatók vacak kis 1-2 cm-es szőrrel, azok elvben hibás egyedek.

2012. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gon99 válasza:
62%
létezik onémetjuhász!!! nekem az volt egy szuka és most meg egy sima kan! teljesen más! az o nagyobb szélesebb!a feje sokkal nagyobb (nem kell h hosszúszőrűlegyen..)és sötétebb a bundája!sokkal erősebb ez volt az igazi juhász kutya 50-65KG között van a sima meg olyan 35-45KG között van! ami volt az 55KG volt kb a mostani kan meg 40KG a vérmérséklet teljesen más mintha nem is egy fajta lenne az O sokkal nyugodtabb szinte semminsem izgatta fel magát leült melléd ah simogattad elnem mozdult onnan.amostani sima pdg eég ugribugri és szeles az Osokal jobb szeretnék még 1x olyat szerezni de nem láttam azóta egyet sem! aki látott már igazi Oazt már egyből leveszi h az vagy nem!.:)
2012. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem "ónémetem" van, előtte volt 3 "normál" németjuházunk is a testalkatbeni külömbségek a vérvonalból adódnak, azpedig hogy az ősök milyen területen éltek, mihez alkalmazkodtak...több fajtánál is így van. ismerősöm erdélyi kopóját elsőnek roti-németjuhász keveréke lenne, sőt még doki is pedig erdélyi kopó.. csak annyi h a hegyvidék környékén élőktől származik így nagyobb, masszivabb meg 1picivel szőre is hosszabb...pedig lvileg az erdélyikopó inkább vizsla alkat
2013. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne viccelődjünk már! Az ónémetből tenyésztették ki a németet, több más fajta is belekerült, de ez nemigen látszik rajta...
febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!