Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hihetőek azok a történetek,...

Hihetőek azok a történetek, hogy támadott a kutya, és rászóltak eréjesen, és meghúzta magát a kutya?

Figyelt kérdés

Ismerősöm ezt mondja, bement egy kapun, ami nyitva vbolt, és nem tuda hogy van kutya, mert ismerőse mondta h menjen csak be nyugodtan és nem szólt, hogy van kutyájuk. A kutya elkjezdtedd vicsreoogva ugatva morogva rohanni feléje, Ő rászólt, hogy helyedre, és a kutya lenyugodott.

Ez hihető?


Rászólok egy ÖV-s kutyára, akkor csinálna ilyet?


2012. febr. 19. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Megeshet a dolog de ez egyedfüggő.Sok kutya csak kerítésen keresztül keménykedik , de ha bemész hozzá elszalad (mint a szomszédomé) , de egy komolyabb védőösztönös kutyát nem fogsz elzavarni a területén.
2012. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Én csak a sajáűt tapasztalatomból tudok kiindulni.

Többször támadott már meg mindeket kutya, volt h csak fenegyetett ,de volt h már rohant felén. ilyenkor elengedem a kutyát, de eléállok, felfújuom magam, morgok meg társai (nem röhög!). Eddig mindig bevált.


Egyszer egy kuvaszba futottunk bele, fordultam be a házunkhoz a sarkon és ott volt, egyből felállt és fenyegetően megintult a kutyám felé. Én meg teljes erőmből ráordítottam h NEM!, látszott h meglepődött, visszaült és nézte ahogy elsétálunk mellette.

2012. febr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egy bátor kutyát, amelyik TÉNYLEG bántani akar, nem fogsz egy üvöltéssel elzavarni.


no de bátor kutyából sokkal kevesebb akad, mint az emberek hiszik! viszont sokan a bátornak tűnő kutya elől menekülőre fogják, ettől a gyáva kutya is felbátorodik, és tényleg harap. de kevés az olyan kutya, amelyik (ha van menekülési útvonala) a vele szemben erélyesen és határozottan fellépő emberrel szembe megy.

jól írta az első, határozott védőösztönű, bátor kutyát nem tud így eltántorítani.


az ÖV-s kutya definíció igen tág, egy uszkárral is lehet őrző-védőzni, fel lehet építeni a munkát zsákmányösztönre is. a pályán szépen fog, de ha azzal a szituációval találkozik, hogy ez most komoly, és ő _megsérülhet_ akkor nem biztos, hogy vállalni fogja a harcot.

2012. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. A legtöbb kutya csak ijesztgeti az embereket a nagy ugatással meg morgással, sokuk azonnal visszakozik, ha valaki határozottabban áll oda, mint a kutya.
2012. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy határozott ember az átlag kutyák nagyrészét lazán el tudja zavarni. Sokszor még az átlagos kiképzett kutyákat is. Persze egy olyat, amelyiknek ez a "munkája", tehát nagyon komolyan erre lett kiképezve és nem csak hobbi szinten, azt valószínűleg nem lehet ilyen egyszerűen megfélemlíteni, de ilyen kutyából kevés van.
2012. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Abszolút hihető, főleg hogy a legtöbb "támadni akaró" kutya csak ugat meg morog, esze ágában sincs megharapni az illetőt. Többnyire akkor sem csinálnak semmit ha csak állsz és nézed, vagy teszel felé két lépést.


Az ÖV-s kutyákra a segéd is ráordibál, lóbálja felé a botot, mégis támad. Ha az a dolga hogy fogjon ez nem fogja visszatartani.

2012. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyedfüggő. Az én egyik kutyám (cane corso mix) akkor sem állna meg,ha hadsereggel mész felé, illetve annál jobban felhevül, viszont ha póráz van rajta és így korlátozva van a mozgásban, akkor hamar lecsitul. Ha ott vagyok, akkor meg ha be is próbálkozik, tudja, hogy nem jó ötlet :D a földig ordítom, hogy szégyellje magát, mert nem tűröm, ha hamarabb gondolkozik mint én :D
2017. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!