Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haragudni fog rám a kutyám?...

Haragudni fog rám a kutyám? Költözés miatt el kell ajándékoznunk! Szerintetek mikor látogathatom meg először?

Figyelt kérdés

Sajnos, el kell ajándékoznom a kicsit több mint fél éves kan keverék kutyulimat Pákót (imádom, és megszakad érte a szívem)!

Most kertes házban lakunk a párommal, befogadtuk, mert menhelyre ment volna, pici kora óta nálunk van! Nagyon okos kutyus és imád minket!


A szomszédban lakik egy család és nagyon szeretik ők is, van két kislány ők egész nyáron "gyilkolták":)! Ők azt mondták, hogy nagyon szívesen befogadják! Tudom, hogy jó helye lesz, mert tényleg szeretik, de nagyon bűntudatom van miatta, mert én is nagyon szeretem!


Viszont semmilyen módon nem tudom magammal vinni, ugyanis panelbe megyünk és a párom édesanyjához költözünk, aki nagyon beteg, oda nem tudom vinni!


Szerintetek mikor látogathatom meg először? Meg fog ismerni? Én úgy gondoltam, hogy legalább egy hónapig nem szeretnék jönni, hogy ne várjon minket :( utána már szerintem beszokik annyira, hogy ne üljön a kerítésnél egész nap...:(


2012. febr. 22. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudj kérdező, de nem szeretem az ilyet. És az olyat se, ha jön a baba akkor a kutya repül. Nálunk a kutya teljes jogú családtag és olyan helyre nem is mennék el, ahova őt ne vihetném! Milyen baja van a párod anyukájának, hogy azért nem viheted el oda a kutyát? Allergiás a szőrére?

Tényleg jobb sora lenne a szomszédnál.

2012. febr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

De miért nem vihetitek el a kutyát??

A párod anyukájának mi baja van hogy nem vihetitek el a kutyát?


Mi bárhova is költöznénk a 2 kutya jönne velünk még panelbe is!

2012. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Első! Nem a véleményedet kérdezte a Kérdező a dologról. Megértem azokat, akik nagyon szeretik az állatokat, és ezért elítélik az ilyesmit, de könyörgöm, próbáljuk már megérteni egymást. A Kérdező világosan leírta, hogy - bár imádja a kutyát -, nem tudja megoldani. Van ilyen sajnos.


És egyébként szerintem a kutyának amúgy is jobb egy kertesházban, ráadásul, ahol gyerekek is vannak. Őket ismeri is már. Amúgy, ha sokat voltak eddig is együtt, akkor az sem kizárt, hogy őket is "családnak=falkának" tekinti eleve. Igaz, hogy a kutya mindig egy "felettes" gazdát választ, de több embert is elfogad ezen felül családtagnak. Biztos először hiányozni fogtok neki, de nem fogja annyira megsínyleni, mert nem szakad ki a megszokott környezetéből, és még ismerősökkel is marad.

Viszont egy ideig szerintem se látogasd meg, és utána sem kell belőle rendszert csinálni (nekem legalábbis ez a véleményem), mert igenis egyértelművé kell tenni, hogy már a másik család lesz a gazdája - különben nem fog rájuk hallgatni. Összezavarni a kutyát nem szabad. És a családdal sem lehet megtenni, hogy odaadod nekik, de csak félig, mert néha megjelensz, és aláásod az autoritásukat. Persze nem azt mondom, hogy mostantól nem is láthatod, de erre figyelj majd oda.

Egyébként megértelek, lakásba nem is nagyon jó kutyát vinni szerintem, ráadásul, ha valakihez odaköltöztök, akkor ő minden joggal mondhatja, hogy eddig kutyamentes volt a lakása, és mostantól is olyannak szeretné.

2012. febr. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Először is, muszáj költöznünk, mert ápolni kell az anyósomat, a másik az, hogy nem az én lakásomban fogok élni, és nem én döntöm el, hogy jöhet-e a kutyus. És jelenleg mérlegelnem kell, hogy egy haldokló akarata a fontosabb, vagy az hogy nálam legyen a kutyus. Azt sem hiszem, hogy túl jól érezné magát bezárva a négy fal közé! Nem arra voltam kíváncsi, hogy jót teszek-e (mivel tudom, hogy a legjobb döntést, hoztam meg a kutyám javára), hanem hogy a kutyus fog e rám haragudni! A másik meg az, hogy majd ha később adódik rá alkalom el szeretnénk hozni, hogy velünk legyen. Azért köszönöm az osztást!
2012. febr. 22. 11:05
 5/16 A kérdező kommentje:

3. köszönöm a válaszodat! lehet hogy ezt a látogatás dolgot, majd még későbbre halasztom! és hát ki tudja lehet tényleg annyira beszokik, hogy jobb is utána nem bolygatni!

Amúgy tényleg nagyon szereti őket is a kutyim!

2012. febr. 22. 11:08
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Ne félj,nem lesz gond a kutyusnak,ha tényleg megbizható embereknek adod,akik ismerik és szeretik őt.És jobb helye lesz,mint egy panelban..Neked sztem jobban fog hiányozni:)..
2012. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen lehet, hogy én jobban érzem majd a hiányát! :( Már látom, hogy sírok majd egy hétig!
2012. febr. 22. 11:12
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
kölyök még a kutyád. Könnyen be fog illeszkedni az új családjába. A látogatás felesleges.
2012. febr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom mit kell itt rossz indultaoskodni

Végre már valaki , aki nem csak magára gondol, hanem a kutyájának akar jó sorsot! Ha magával vinné a kutyát egy panelba, nem biztos hogy jól érezné magát, ha eddig kertes házban lakott!

Ha szeretik a szomszédok, és meg kap mindent, szerintem ebben nincs semmi rossz!

Ha kikötné egy benzin kúthoz akkor mondjátok hogy rossz gazdi!!!


Kérdező: Ha jó viszonyban vagy a szomszédokkal, akkor szerintem bármikor meglátogathatod! :)

2012. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

3dik!

A kérdező igenis a mi véleményünket kérte! Szted miért kérdeznek itt? És te miért válaszoltál ha nem a véleményed írtad le?? atyaúristeeeeeeeen

2012. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!