Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van kuvasza?

Kinek van kuvasza?

Figyelt kérdés

Most láttam az ozonenetwork tv-n egy műsort és rögtön beléjük szerettem. Kíváncsi vagyok arra, hogy nektek mik a tapasztalataitok. Milyen a kutya jelleme...stb?

És nem az internetet található leírásokra vagyok kíváncsi, hanem tapasztalatokra.

Köszönöm



2012. febr. 22. 23:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy idős ismerősöméknél, ahova jártam tejért, -hosszú éveken keresztül-, nekik volt egy kan kuvaszuk, de borzasztó mérges volt és ugatott akárhányszor mentem, nem tudott megszokni kb 20 év alatt. És ez így volt mindenkivel, nem csak velem, senkit nem bírt elviselni és agresszív volt, habzott a szája többször. Az öreg gazdája sem tudott neki parancsolni. Ha ebből a szemszögből nézzük akkor jó házörző eb, ha ilyen célra kellene akkor teljes mértékben megfelel, de ha ilyen cuki-muki kutyát akarsz, akkor ne ezt a fajtát válaszd.
2012. febr. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Én egy 25 Nm es lakásban élek együtt egy kuvasszal már lassan egy éve, tök jól megvagyunk, ha akarod küldök képeket, videót stb.



A kuvasz EGYGAZDÁS kutya, rendkívül értelmes, és érzékeny is, vannak akarnok típusúak is, egy viszont midnegyikben közös.


Ha megbántod, bosszút áll! Ezta kutyát sosem szabad megfenyíteni testileg.



A félhülyére vert kuvasz még szép, hoyg agresszív, és nagyon ritka az, ha más embert is elfogadnak a teljes egészében gazdájukon kívül.


Ugyanakkor mindegyiknek megvan a heppje, valamelyika macskákat nem szereti, valamelyik a többi kutyát, van amelyik meg az embereket.


A lányok szelídebbek sokkal mint a kanok.


Volt kan kuvaszom is bár az már elég öreg volt és jámbor, egyáltalán nem volt harcias, csak jelezte, hogy ő is létezik, ha úgy hozta a helyzet!


Nem volt baja a macskákkal, akkor jött a lány amelyik most van, és aztán eltanulta tőle a macskaölést :D


3 macskámat hazavágták 2 év alatt, de már nem is kell macska.

2012. febr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ja és iszonyú nyugodt, de magányban unatkozik, nálam csaka szemetet kell eldugni vagy kivinni, ha magára hagyoma lakásban, mert azt szétszedi mire hazaérek, de ezenkívül semmi.


Nem jelöl, jelzi ha ki akar menni.


Sosem ugat hangosan hanem odajön és néz ha akar valamit, vagy bököd az orrával.


Ha nem kap simit és kell neki, odajön és böködia kezemet.


Amúgy ha mindene megvan egész nap elvan, elfekszik a plédjén, és olyan mintha egy szőnyeg lenne.



Ha melóba kell mennem, bekapcsolva hagyom neki a rádiót, hogy ne érezze magát annyira egyedül.


Napi 2x 3x viszem ki időjárástól függően, és havi 1x fürdetem és nyírom, így nem büdös, és nem is hullik a szőre.

2012. febr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az öreg kan kuvaszomról, még annyit tudok mondani, hogy menheklyről hoztuk ki, elég szar sorsa volt és tiszta diszplázia volt.

Ő sosem fogadott el gazdájának, elvolt mellettem meg midnen, de sosem voltam előtte a falkavezér.


Öntörvényű kutya volt, a lány amikor hozzámkerült, ő lett a falkavezére, mindenhová kísérgette.


Sajnos már elpusztult, azután költöztem fel lakásba a kertesből

2012. febr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Még amit fontosnak tartok, hogy szerintem nem szabad ivartalanítani őket, mert elvesztik a személyiségüket, és rideggé, közönyössé válnak.
2012. febr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Kuvasz kutyusom van,éppen egy éve fogadtuk örökbe a menhelyről.Jellemében(is)tipikus kuvi:bátor,megvesztegethetetlen,nem lehet lekenyerezni semmivel,tőle biztos,hogy senki nem jön be!Ellenben nagyon jól tudja a dolgát,ha valamelyik családtag engedélyt ad arra,hogy az idegen bejöhessen a kapun,rögtön elcsendesedik,nincs egy hangja sem,pedig előtte még igencsak szét akarta szedni az illetőt.Ettől függetlenül azért szemmel tartja az eseményeket,nehogy a gazda veszélybe kerülhessen.Egyébként kissé önfejű,nagyon találékony,mondhatni kreatív(!)kutya,sokszor szereti viszont a hülyét játszani és,,én ezt nem értem"pofákat vágni,mikor valamihez éppen nincs kedve:)


Esetemben minden tiszteletem a kuvaszé.Valódi kincs,ősi magyar fajta,büszke,bátor,kitartó-és mindene a gazdi.Nem egy tipikus családi kutya,bár a családtagokat elfogadja,szereti,igazán csak a gazda az,,Isten",neki feltétlen engedelmes.Erre mondják-jogosan-hogy egygazdás.Néha elgondolkodom ezen,mikor látom,muterék hiába csábítják,parancsolnak,könyörögnek neki,nem használ...Nekem(aki megmentette)egyetlen intésem elég,hogy cselekedjen.Persze,ez nevelés kérdése is.


Amit fontos még tudnod,hogy valóban nem könnyen kezelhető fajta.Következetes,határozott nevelést igényel,de soha nem agresszívet és durvát.Magyarul:kutyás tapasztalat előny.Első kutyának semmi esetre sem ajánlanám,és azt hiszem,vagyunk még így páran ezzel.Amilyen határozott fellépésű,önálló,kemény kutya,épp annyira nagy lelkű is,ha bántják,egy életre nyoma marad benne,fizikai erőszakot NEM szabad alkalmazni nála(sem).A falkavezérséget nagyon sokféleképp lehet tudatosítani benne(akár földre nyomással is)de soha nem ütéssel,veréssel.Soha nem felejt.

Amit még fontosnak érzek,hogy egy kuvasz esetében megemlítsek:nem szabad megkötni.Én azon az állásponton vagyok,hogy egy kutyát sem lenne szabad láncra kötni,de egy kuvit végképp nem.Ő szabadnak született.Száz éveken át szabadon ügyelte a nyájat,önálló döntéseket hozott,mozgásában korlátozni nem szabad.Amennyiben mégis,születhetnek a hülye legendák,melyek mindig a hozzá nem értésből,és soha nem a kutya vagy a fajta hibájából adódtak:agresszív,öreg korára megbolondul,stb.


Egyet kérek:hozz felelősségteljes döntést!Én sem tudok mindent,igazán jól kuvasz tenyésztőktől tudnál tájékozódni.Nagyon sok fajta van,amely nekem is nagyon tetszik küllemre,jellemre egyaránt,mégis tudom,hogy nem tudnám neki azt az életmódot biztosítani,amire vágyik.Sőt,olyan fajta is akad,amelynél a falkavezérségi harcot túl gyakran meg kell vívni-bármilyen gyönyörű jószág is,mégis inkább kihagynám az életemből.NE a külső alapján dönts!Tanulgass róla,informálódj sokat-s kívánom,hogy egyszer hozzáértő,megfelelő gazdája légy egy kuvasznak...Őrizzük meg nemzeti kincsünket!

2012. febr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Ááá, nekem is a kuvasz a szívem csücske. :)

Mostanság foglalkozom egy kuvasz kölyökkel, fél év körül van, hát eszméletlen nagy arc, imádom. :D Nem éppen egy IQ-fighter, de megvan a magához való esze, és használja is. Nem hagyja magát ugráltatni, az értelmetlen engedelmességi gyakorlatokat nem szereti, hamar elkedvetlenedik, ha nem jutalmazom megfelelően. Ugyanakkor 10 perc alatt tudott láb mellett jönni, 3 perc alatt megtanulta a "fekszik" vezényszót, csak egy picit mindig próbálkozik, hátha meg lehetne úszni a dolgot. Egyébként egy 2 gyerekes család tulajdonában van, benn szunyál a gyerekek szobájában, húzzák-vonják-hempergetik, és boldogan tűri. Ugyanakkor 4 hónapos korában már megugatott, mikor este bementem az udvarba és nem ismert meg.


Régen az utcánkban volt egy óriási kuvasz kan, a gazdája egy középkorú, 30 kilós, halkszavú nő volt. Úgy fogadta be a kutyát már felnőtt korában az utcáról. Naponta jártak sétálni. A kutya akkorának tűnt a nő mellett, mint egy jegesmedve. De ahogy a gazdája oldalán végigballagott a falun, hogy még a póráz sem feszült meg, valami hihetetlen erő sugárzott mindkettejükből.


Ugyanakkor ismertem olyan kuvaszt is, akihez közel menni nem lehetett (láncon élte le az életét, mondanom sem kell...) meg volt, hogy lepergett előttem az életem, mikor 12 éves koromban ahol lovagoltam, a házőrző kuvasz kan a maga 70 kilójával elém toppant és morogva közölte, hogy egy tapodtat se tovább, ha kedves az életem... Fél órát győzködtem, hogy én vagyok, mire megmentettek.


Szóval: fantasztikus kutyák, de a rossz bánásmódot, az ingerszegény, mozgásszegény életet nem viselik el. Szeretettel és a természetes igényeik kielégítésével, na meg kellő határozottsággal viszont csodálatos kutyák.


Egyébként: [link] ez egy Németországban élő magyar család honlapja a kuvaszukról és a tenyészetről. Nagyon-nagyon ajánlom olvasgatásra. Ők úgy tartják a kuvaszukat, mint egy házi kedvencet, agilityznek vele, kirándulni járnak, klikkereznek, ugyanakkor az ösztönpróbán bizony elkapta a csibészt is.

2012. febr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nos, én Bp-en élek. Nemsokára költözünk kertes házba (idáig panelban laktunk), és nézegetjük a kutyákat.

Kutyás tapasztalat... Mit nevezünk annak? Találkoztam már kutyával, nekünk is volt több (még "lánykoromban") uszkár, pincsi, tacsi...kistestűek. Ill. volt olyan, hogy fél éven keresztül én felügyeltem több kutyát (1 németjuhász, 1 nj kölyök, 2 pitbull keverék). Magyarul én voltam a gazdi.

Ha a kuvasz mellett döntünk, akkor kölyköt szeretnénk. Eljárnék vele kutyasuliba, naponta sétáltatnám... időként kirándulnánk.

Gyerekünk nincsen, sajnos nem is lehet...

Mindenféleképpen szukát szeretnénk.

Ami azt jelenti, tudom, hogy mi az a következetesség.

ÁÁáá... nem is tudom a többit, cikáznak a fejemben a gondolatok... annyi "városi legendát" lehet hallani a kuvaszról..."gyerekevő", "idő után megbolondul" stb. :( Szerintem ezek inkább (mint a többi fajtánál) épp a következetesség hiányának, és a nem megfelelő tartásnak, nevelésnek tudható be.

2012. febr. 23. 10:07
 9/13 anonim ***** válasza:

"idő után megbolondul"

Naná. Láncra kötve, lapátnyéllel verve egy spániel is megbolondul.

Már olyat is hallottam, hogy valami csont belenő az agyába öregkorában, és attól kattan meg. Erre szoktam mondani, hogy csak akkor, ha állandóan nyakörv van rajta, mert romlik a vérellátás. :)

2012. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na, erről a csontos dologról még nem hallottam.

Nyilván, én sem láncra akarom kötni a kutyát. Mondjuk lenne valamekkora rész leválasztva a kertből, hogy ha jön a vízóra leolvasó, akkor ne egye meg :)

2012. febr. 23. 10:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!