Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet lusta egy Amstaff?

Zozonrg kérdése:

Lehet lusta egy Amstaff?

Figyelt kérdés
10 hónapos Amstaffom nem játszik,búskomor és ritkán van jókedve.Általában ha éhes csak akkor mozog többet.
2012. febr. 23. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet valami belső szervi probléma az oka. Orvos vizsgálja meg.
2012. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 compactegon ***** válasza:
hát ha búskomor, az baj. miénk csak szimplán lusta, szóval van ilyen, igen. ha régóta fennáll vidd orvoshoz. foglalkozol vele eleget?
2012. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem foglalkozol vele megfelelően.
2012. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy valami orvosi baja van, fáj valamije, vagy ilyesmi, vagy egész egyszerűen nem foglalkozol vele eleget. A kutya mozgása nem attól kéne függjön, hogy ő mikor mozog, hanem hogy te mikor mozgatod. Ne várd, hogy körbe-körbe rohangáljon, csak hogy meglegyen a napi kilométere, vinni kell sétálni, futni, tanítani kell, aktívan játszani vele olyan dolgokat, amiket élvez.

Természetesen ha a foglalkozás rendben van, akkor marad a doki.

2012. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A szabadidőm elég nagy részét vele töltöm és tanítom (ül,hozzám már megy neki)sétálni nem akar velem mert mindig leül és nem mozdul,makacskodik.lehet,hogy túletetem?2x kap enni.
2012. febr. 24. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos és sok foglalkozás mellett csak ennyit tud? Nem lehet túl aktív az a foglalkozás. Ez a nem akar sétálni dolog is jelzés (és nem arra vonatkozóan, hogy lusta a kutya, hanem hogy akaratos). Szerintem kérd ki falkavezérségi alapokon dolgozó szakember véleményét a témáról, mert ha jól értelmezem a dolgokat, akkor remek úton haladtok egy újabb kezelhetetlen amstaff felé.
2012. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 compactegon ***** válasza:

nem lehet, hogy valami baja van alábának, vagy fáj valamije azért nem sétál?

egyébként tényleg kicsit várhatnál tőle többet. egyrészt jobban fog kötődni, másrészt el is fárad agyilag.

miénket fél éves korára megtanítottam ülni, maradni, várni (ez kicsit szabadabb mozgást enged neki), pacsit adni mindkét manccsal, pisilni parancsra, körre (körülöttem egy forduló :D), kérni. most 17 hónapos lesz, és egyre okosabb . igénylik a foglalkozást, terrierek.

2012. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!