Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van Magyarországon színvonalas...

Van Magyarországon színvonalas Tosa kennel? (lent)

Figyelt kérdés

Nem vagyok szakértő, de én úgy tudom, hogy a tosa inu Japánban 30-40 kg körüli kutya.

Gugliztam, de minden magyar kennelnél amit találtam, 70-80 kg-os óriásokat láttam.

Néztem a standard-et is, de testsúllyal kapcsolatban nem találtam semmi konkrétat.

Kutya-tar.hu-n is 30-38 kg-ot írnak testtömegnek.

Nem akarok megsérteni senkit, nagyon szépek ezek a nagy tosák is, de én a fent említett, igazi japán típusra lennék kíváncsi.

Van ilyen Magyarországon?


2012. febr. 23. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, most én is gugliztam kicsit, és a magyar kennelek fajtaleírásaiban a japán tosákat írják 90 kilósnak. A fene se érti ezt. De most már engem is érdekel, megnéznék egy ilyen "kicsi" tosa inut :D
2012. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én találtam, sajnos pont egy kutyaviadal videón, úgyhogy inkább nem linkelem be. Ha esetleg érdekel, adok linket privátban.

Nekem sokkal jobban tetszik, mint a nagyok, ezért is érdekel, hogy Magyarországon tenyészt-e valaki japán vonalú tosát.

2012. febr. 23. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Ej, köszönöm, azt inkább kihagyom :)
2012. febr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tipikusan olyan fajta otthon ami előbb került szaporítok kezére, mint tenyésztve lett volna itthon ...

Nem igazán van normális kennel ...

2012. febr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Érdeklődtem pár helyen és úgy tűnik, nem csak Magyarországon, de Európában sem nagyon tenyésztenek ilyen Tosákat.

Most megpróbálkozok japán tenyésztőkkel felvenni a kapcsolatot :)

2012. febr. 24. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Japánban a Tosák 80 kg-osak, viszont Európában inkább a kisebb súlyú kutyákat részesítik előnyben. A 38-40 kg a minimum súlyuk. Nekem Tosám van, akinek Japán vérvonala van, apai ágról és már most 55 kg és csak 9 hónapos. :)
2015. ápr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Poncius válasza:
100%
Nem tudom még mennyire aktuális a kérdés, de a tesóm lassan 20 éve tenyészti őket! Rengeteg kutyája volt fajtagyőztes versenyeken! Ő volt az egyik első aki elkezdte tenyészteni őket Magyarországon! Söjtör-szépe kennel néven megtaláljátok a neten!
2016. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!