Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha allergiás kutyámnak kölykei...

Ha allergiás kutyámnak kölykei lesznek, azok is örökölhetik az allergiát? Vagy az nem örökölhető?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem tenyésztésből kizáró ok (legalábbis az általam ismert fajtáknál), de nem szokás allergiás kutyát továbbtenyészteni.

Az allergia lehet öröklött és szerzett is. Csak nagyon nehéz eldönteni, hogy melyik melyik és nagy a valószínüsége, hogy legalább a hajlamot örökölte.

Tehát ha tisztességes tenyésztő vagy akkor ivartalanítás.

2009. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az elöttem válaszolonek : egyet értek veled de honnan tudod hogy tenyésztő?
2009. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tenyésztő, de törzskönyves kutyáról van szó. Ételallergiás (8 ételre), de megfelelő táppal kordában lehet tartani.
2009. jún. 6. 22:12
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszhoz még hozzá tenném:

Az allergiás hajlam genetikai öröklődése egyértelmű: egyik szülő allergiája esetén az utódok átlagosan 40 százaléka, míg mindkét szülő érintettsége esetén az alom 60 százaléka lehet allergiás.

2009. jún. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Huhh köszi. A kutyám szülei nem allergiások, de nem szeretnék beteg almot létrehozni, úgyhogy nem fedeztetem a kutyámat.
2009. jún. 6. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:

végre egy normális ember!!

szerintem ivartalaníttasd,így nem fog méh-petefészek-és emlőrákot kapni,nem lesz álvemhes és nem lesz gennyes méhgyulladása sem,kisebb eséllyel lesz cukorbeteg és tovább fog élni 2-3 évvel..


egyébként a tenyésztés bonyolult dolog,megfelelő szakértelem nélkül semmi értelme összetenni két kutyát..attól még mert törzskönyves nem kell pározatani..


A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás egelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínúsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.


Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes időpontjának megválasztásával kapcsolatban az alábbi linket:

[link]

2009. jún. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én első


Jóindulatúan feltételeztem, hogy tenyésztő.

És az én felfogásomban igazam is lett, hiszen a kérdező olyan ember aki szem előtt tartja a fajta pszichikai és fizikai tulajdonságainak fejlődését. Ezért ivartalanít.


Én inkább őt hívom tenyésztőnek, mint sok törzskönyves szaporítót.

Gratula

2009. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

:)

Mindeképpen ivartalanítani fogom. Köszi a válaszokat.

2009. jún. 7. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Bárcsak a spánieles és a csivavás gazdit is ilyen egyszerűen meg lehetett volna győzni...

Vannak még értelmes emberek, akik egyszerűen belátják, miért nem szaporítgatjuk agyba-főbe a kutyánkat!

Köszönjük! :)

2009. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is gyűlölöm a szaporítókat, és harcolok ellenük. Én egyszer szerettem volna csak almot lehozni a törzskönyves kutyámtól, akinek már a tenyészszemléje is megvan (tenyészthető minősítést kapott), csak a szűrések lettek volna hátra, de nem szeretnék allergiás kutyákat létrehozni, mert bár lehet vele együtt élni (a tápallergiát a legegyszerűbb kezelni, az Orijen 6 halas mellett nincsnek tünetei), de ha már tenyésztünk akkor maximálisan egészséges kiskutyákat hozzunk létre nem?:)
2009. jún. 7. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!