Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig ugatnak? Két kölyökkuty...

Meddig ugatnak? Két kölyökkutya (nem testvérek) két hete vannak nálunk, nagyon jól elvannak, kint kertes ház, egész nap szaladgálnak, játszanak egymással és velünk.

Figyelt kérdés

Csináltunk egy 25 nm -es nyitott kenelt drótkerítésből , ott a házuk ahol alszanak. Este beteszem őket, de még mindíg 10 -20 percig vonyitanak ugatnak, hajnalban ahogy világos lesz 5 órától 8 ig egyfolytában űvöltenek, amíg ki nem engedem őket.

Mikor szokják meg hogy az az ő helyük, és néha ott kell legyenek Én rontok el valamit.. adjatok tanácsot, köszi.


2009. jún. 7. 19:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Muszáj őket éjszakára bezárni
2009. jún. 7. 20:23
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez a helyzetem, nekünk egy hete van egy 8 hetes rotink, és ahogy bezárom őt, mindegy h milyen álmos, rögtön nyüszít. Sztem az emberközelséget hiányolják, nameg persze nem szeretik ha be vannak zárva. Mondjuk két kiskutya egymás mellett más, de sztem meg fogják szokni idővel. Csak türelem:)
2009. jún. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ma hajnalban a türelmem fogytán volt, de köszi, én is remélem, hogy megszokják, az a furcsa, hogy épp azért lett két kutya, hogy ne unatkozzanak, de épp egymást hergelik ebbe a sivakodásba
2009. jún. 7. 21:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért, mert a kutyák már az emberhez vannak szokva, elsősorban az ő jelenlétük számít. Persze ha nem huskyról vagy ilyen még nagyon falkás kutyáról van szó. Két kiskutyával sokkal nehezebb, megtanítják egymást a rossz dolgokra, sokkal nagyobb kárt tehetnek, tehát az unatkozáson nem másik kutyának kell segíteni hanem a gazdának. Ketten is simán unatkozhatnak.

Ha sírnak akkor ne menj ki hozzájuk megnyugtatni, mert azzal arra neveled őket, hogy ha sírunk akkor a gazdi kijön és megjutalmaz (nyugatás->kellemes= dicséret). Ha nem akarsz szobakutyát akkor ne is vidd be az első napokban a házba különben úgy megszokják hogy még nagyobb lesz a probléma. Az este ahogy látom eégsz jól alakul. Sokan mondják hogy szegény kiskutya fél egyedül, de szerintem nem igaz, hiszen ketten vannak és reggel már világos van. Ha reggel elkezdenek ugatni akkor próbálj meg rájuk szólni szigorúan. Ha abbahgayják akkor dicséret. És próbáld meg fokozatos növelni a csöndben töltött időt reggel. Ha csak úgy kimész hozzájuk, nem nyugtatod őket csak mondjuk kiengeded, akkor is azt tanítod nekik, hogy ugatunk = a gazda kijönés az lesz amit mi akarunk. De mielőtt ezt kipróbálod, még várj egy kicsit szerintem meg kell hogy szokjanak. Esetleg próbáld meg azt amit a behívásnál is szoktak. Ne csak akkor zárd be őket amikor el kell menni aludni egyedül, mert akkor rossz élmény lesz. Tanítsd meg nekik hogy a kennel egy jó hely, ahova mindig erőszak nélkül és örömmel kell bemenniük. Néha próbáld meg őket napközben bezárni, és ha jól viselkednek akkor nagy dícséret, játék. Bármi hogy szeressék a helyet.

2009. jún. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos ötleteket!!
2009. jún. 7. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok. Én meg igenis az emberközelséget ajánlom, ha egy kicsi agressziót is alkalmazol a kutya nem fogja szeretni az adott dolgot, ugyh abban igaza van az előttem szólónak, hogy meg kell szerettetni velük a kenneljüket. pl etesd őket ott, legyenek nekik bent játékok, napközben legyél velük bent.
2009. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!