Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy beagle kutyával meg lehet...

Egy beagle kutyával meg lehet tanítani a behívást?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 10:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minden kutyával meg lehet tanítani még a makacs fajtákkal is.
2012. márc. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
minden kutyának meg lehet tanítani. És meg is kell
2012. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

minden kutyának meg lehet tanítani. És meg is kell

ez az első amit tudnia kell

2012. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Jaj, ennek igazán örülök, köszi a válaszokat!

És abban tudnátok segíteni, hogy mégis hogyan? A kertben már megy, de az utcán nem. 10 hónapos, tegnap kibújt a hámjából és elszökött. De ez már a 2. eset volt, hogy egy hajszálon múlott, hogy sikerült megfogni.

Ahogy elkezdett rohanni, ráordítottam, hogy hozzám, egy pillanatra megállt, rám nézett, de utána ugyanúgy futott tovább.

Nagyon félek, hogy egyszer elszökik. Vegyek hosszú, 10 méteres pórázt, vagy hogy gyakoroljuk kerten kívül?

2012. márc. 7. 10:50
 5/13 A kérdező kommentje:

Előtte német juhászunk volt, vele suliba is jártunk, de a behívás vele se ment. Csak ha ő kiment a kapun, nem úgy futott, mint a beagle... Őt azért 2-300 méteren belül sikerült megfogni, de a mostani kutyusunkat a múltkor kb. 4 km-rel arrébb sikerült megfognunk.

Mit csinálok rosszul?

2012. márc. 7. 11:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez innentől kezdve nem tanítási, hanem nevelés kérdés. A parancsot ismeri, csak eszébe sincs végrehajtani. Ha elszökik, az azt jelenti, hogy nem kötődik hozzád, nagyon jól érzi magát szabadon, nélküled. Ha hívod és nem jön vissza, az meg azt jelenti, hogy nincs meg a kellő tekintélyed ahhoz, hogy halgasson rád. Tehát a feladatod a kötödés erősítés és a tekintély növelés. Kereshetsz olyan hatalmi eszközöket is, amelyekkel érvényesíteni tudod az akaratodat, ha a tekintély kevés lenne. Erre jó a 10 méteres póráz is. Rengeteg hozzászólás született már a témában (szinte havonta), részeletesen leírtunk mindent. Légyszíves használd a keresőt és olvass vissza! Kemény és hosszadalmas munka vár rád, én javasolnám, hogy ne egyedül vágj neki ennek az útnak, hanem egy kutyaiskola segítségével!
2012. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, akkor ne abba a kutyaiskolába vidd, ahova a németjuhászodat, mert kétségtelenül értenek a kiképzéshez, de neked most nem arra van szükséged, hanem nevelési tanácsokra.
2012. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6 vagyok, nézd meg ezt, hogy értsd miről beszélek:

[link]

2012. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és a linket! Ha hazaértem elolvasom, plusz rá is keresek akkor itt a behívásra!

Pedig annyira aranyos itthon, egyfolytában nyalogatja az arcom, a kezem, harapdálja a kezem, mintha bolhás lennék, ha leülök, ő már az ölemben is van és alszik. Minden nap játszunk, addig dobálom a labdát, amíg meg nem unja, ronggyal is harcolunk, max. 2 naponta sétáltatva van, 1,5-2 órát. Most olyan 4 méteres póráza van, tehát viszonylag szabadon sétálhat. Tényleg nem tudom, hogy mit tudnánk még csinálni.

2012. márc. 7. 11:18
 10/13 lizzi77 ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nekem majdnem két éves volt a leány, mire az esetek 90 %-ában vissza jött.Ált. olyan kutyák mellett lehet elengedni , akikről biztosan lehet tudni, hogy behívhatóak.Legyen nálad olyan kaja, amit nagyon szeret, esetleg olyan játék is.Az elején ne legyen semmilyen zavaró tényező, pl. macska a közelben,vagy olyan dolog, ami a számára érdekes, mert nem fog visszajönni.Szerintem a bigliknél a kötődés, ill. a falkavezér elfogadása a kulcskérdés, náluk ez egyszerűen később következik be.Kitartás,és vigyázz a rosszcsontodra!
2012. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!