Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnos a legnehezebb módhoz...

Sajnos a legnehezebb módhoz kell, hogy forduljak, hogy könnyítsek a kutyusomon, ha elaltatom Azt szeretném meg tudni, mennyi idő mire elalszik végleg? Kis méretű Kutyusról van szó.

Figyelt kérdés
altatás

2012. márc. 7. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Én is voltam ilyen helyzetben nagyon beteg volt a kutyám,de mire megbírtam hozni ezt a nagyon fájdalmas,és nehéz döntést addigra a természet megoldotta. Mi a baja ? :(
2012. márc. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ért hozzá az orvos, akkor pár másodperc, esetleg fél perc, de tényleg elalszik, nem szenved. Már többször volt ilyen eset nálunk, ott lehettünk végig vele, és egy halk sóhajon kivül semmit nem vettünk észre. Részvétem.
2012. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
először kap egy bóditót intravénásan,majd egy izombénítót szintén intravénásan. Kb 5 perc amíg szépen elalszik.
2012. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az enyém először altatót kapott, amit műtéteknél is használnak. Miután elaludt, akkor kapta azt, amitől meghalt.

Pár perc volt az egész.

2012. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom a dolgot.Én is voltam hasonló helyzetben 4 éve , el kellett altatni a németjuhászunkat mert lebénult a hátsó része.Kiöjött a doki beadott neki egy altatót amitől 1-2 perc után elaludt , aztán várt a doki még pár percet hogy mély álomba kerüljön a kutyánk , és beadta neki az injekciót amitől leállt a szíve a kutyánknak.Kb 5-10 perc volt az egész.
2012. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Együttérzésem!

Sajnos nekem is át kellett élnem ezt tavaly augusztusban.

Nálunk egy hármas véletlen játszott közre:

-14. évében volt a kutyus ( malamut )

-valakinek sikerült beetetni, bár 2 hetes kínlódás árán visszahoztuk, de utána már nem az a kutya volt

-ebben az időszakban 3 kismacskát hoztak a szomszédba, ami után teljesen "megbolondult" olyannyira, hogy 3 hét alatt 5 családbarátnak neki ment-közűlük az 5.-et csúnyán meg is tépte ( mindkét kezét ) .

Innentől kezdve nem volt kérdés -nagy bánatunk mellett-az elaltatás kérdése.

De visszatérve a kérdésedre:

maga a procedúra gyors-ahogy előttem is írták-és az orvos hozzáállásától is függ, hogy hogy éli meg a kis kedvenc.

De amit nem írtak eddig:( nekem már 3 kutyust kellett elaltatnom, tehát tapasztalatból írom )

lehet hogy az utolsó nap lesz kedvencednek olyan dolga amit idáig soha nem csinált.Ezek ugyan mély hatással nem lesznek rád, mint maga az altatás( persze annál fájob nincs, hogy az ember keze között hal el a kedvenc ) de utólag visszaemlékezve mégis ez az utolsó nap fog felderengeni, hogy mit is csinált. Nálam mindamellett, hogy semmi jelét nem mutattam az elkövetkezőknek az állati ösztön ilyeneket hozott ki belőlük:

-egész nap evett

-elbúj egész nap

-egyedül elment fürödni

-sokat tisztálkodott

-állandóan bújt simogatásért

Tehát : Őneki az a kis idő már nem számít, Ő már fogja érezni ezt előre, neked kell erősnek lenni és feldolgozni a tényt és ha igazi kutyabarát vagy mielőbb egy új kiskutyával vígasztalódni.

2012. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerencsére ilyen helyzetben még nem voltam, nagyon sajnálom a kutyusodat. Én csak arra szeretnék reagálni, hogy hamar vegyél magadhoz kiskutyát. NE! Jogod van gyászolni, megélni a kutyusod elvesztését, hogy fel tudd dolgozni, és a későbbiekben egészséges lélekkel tudj majd újra kutyust tartani. De ez az idő csak tőled függ, csak akkor legyen újból kutyusod, ha már teljesen biztos vagy magadban, hogy el tudod őt fogadni úgy, ahogy van, nem pedig csak "pótkutyát" keresel benne.
2012. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi előre is: úgy is kezdted, hogy nincs tapasztalod a témában.Akkor mért adsz tanácsot? Majd ha megtapasztalod ezt a szörnyű érzést akkor adj tanácsot! Még egyszer mondom-ugyan úgy mint az embereknél-az élőkkel kell tovább élni, az elveszítettek emlékét megőrizni. Ha ez könnyebb egy új barát vállalásával akkor minél előbb.( de ha eszt választod ne a régi pajtást keresd benne, hanem egy új őszinte TÁRSAT). Ehhez kívánok sok szerencsét-fel a fejjel!!!
2012. márc. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szijasztok! Köszönöm a sok együtt érzést! Sajnos Petefészek gyulladása lett! És nem sok esélyt látott a gyógyulásra az orvosunk. Így ma nőnap alkalmából kellemes kis ajándékot kaptam :((
2012. márc. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!