Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem tesz jót a sok csont?

Tényleg nem tesz jót a sok csont?

Figyelt kérdés

Azt hallottam h nem tesz jot a kutya szaglásának,miért?

Továbbá jelenleg 8 honapos a kutyusom és heti 2 alkalommal adok neki füstölt csülök csontot,szerintem evvel nincs baj,ameddig ne ezzel táplálm rendesen kap napi 2szer tápot főtt husival és a nap közepén odaadom a csontot heti 2 alkalommal.Ez szerintetek sok? Ti milyen sűrűn adtok csontot a kutyátoknak?


2012. márc. 7. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretek linkeket dobálni de ez kezdetnek nem rossz. [link]
2012. márc. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a szaglásának nem árt :D

a csontetetésnek három szabálya van:

1. ne szilánkosan törőt adj (madarak hosszú csöves csontjai)

2. sertést, vadat főzd meg (férgesség, aujeszky vírus)

3. ügyelj a mennyiségre, mert ha túl sokat kap, bélelzáródást okozhat


a mennyiséget megállapíthatod az "out put"-ból könnyen: amíg nem sz@rik csupa fehéret, addig nem adtál túl sokat. a heti két alkalom jónak tűnik egyébként.

2012. márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A füstölt csülökkel max annyi lehet a gond, hogy sokkal több vizet fog rá inni. A kutyáknak nem jellemző az étrendjében a füstölt áru.Inkább vegyél húsos marhacsontot a piacon.Forrázd le és már mehet is.
2012. márc. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jobb lenne, ha nyers,nem füstölt csontot adnál, valamint a csülöknél jobb a bordacsont (az puhább)
2012. márc. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
A csülökcsonttól egyszer nagyon csúnya szorulása lett a kutyámnak. Vigyázz vele.
2012. márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönönm a válaszokat,maga a csont az nem füstölt,olyan helyen dolgozom ahol füstölt főtt csülköt árulunk,és a maradék csonott amin van még főtt hus mindig hazahozozm,tehát maga a csont nincs megfüstölve csak a hus,ezek szerint rosszul irtam. Lehet venni a piacon füstölt csontott de azon kevés a hus mindig inkább ezt adom neki. Vigyázok rá sosem addok többet,nem ezzel akakrom etetni:) Mindig fehér az ürüléke utna de a "következő" már nem annyira,tehát rendeszeresn nm fehér,csak a csont után. Inni viszont érdekes,mert 8 honapos kora létére még sosem láttam minden másnap cserélem neki a vizét de egyszerűen nem iszik,tettem már fel evvel kapcsolatban kérdést de nem érkezett használhhato válasz. Doki azt mondta miután kivizsgálta h makk egészséges és ne aggodjak ha előtte vana viz majd inni fog. Tegnapelőtt 3 orát vittük sétálni futtatnikutyákkal játszani és lihegve jöttünk haza é akkorsem ivott.Ez vajon normális?Mással is igy volt kölyök kutyáknál?
2012. márc. 8. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!