Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy vemhes kutyust...

Találtam egy vemhes kutyust mit csináljak ha jönnek a kölykök?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy ma reggel találtam a házunk előtt egy vemhes szukakutyát és hogy mondjam de elég nagy volt a hasa.

Orvoshoz elvittem azt mondta hogy ma vagy holnap fog szülni.

Adott neki valamilyen vitamint és azt mondta hogy figyeljek rá. Itt van bent a szobában nagyon jól viselkedik ahhoz képest hogy egy talált kutyus. Tud ülni , feküdni.

Most a már elpusztult kutyusom XXL-es helyén fekszik (az előző kutyám egy KÁJ keveréke volt és 2-ször akkora volt mint egy dog) és kb. 20x akkora a hely mint a kutyus , olyan kis pincsi méretű a kutyus. Van előtte víz , mit csináljak most ?


2012. márc. 8. 11:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged, várd meg, míg megszületnek, és kb. 8 hetes kortól a piciket is és az anyát is örökbe lehet adni.


Ha volt gazdája a kutyának, gondolom, milyen felelőtlen, hogy csak úgy szélnek ereszti szegényt terhesen...


Hány éves vagy??

Szüleid mit szóltak hozzá?

2012. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Rendes tőled, hogy így vemhesen is befogadtad. A legjobb az azonnali ivartalanítás lett volna, de így ez már megoldhatatlan. Az a baj, hogy nem értesz hozzá, és így vagy kénytelen belevágni. Először is legyen kéznél az orvos telefonszáma. Ha jól értem a lakásban van, így a hidegtől nem kell félteni. A legjobb, amit tehetsz, hogy mindig legyen mellette valaki, baj esetére. Amúgy a szuka elintéz mindent magának. A fekhelyen legyen egy olyan rongy, amit fialás után ki tudsz dobni. Nem vagyok ebben nagy szakértő az ivartalanított kutyáimmal, ha valamit kihagytam a többiek biztosan pontosítanak. Sok sikert, és remélem minden rendben megy majd.
2012. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit ne csinálj. A kutyus fogja tudni, hogy mi a dolga. Ha megteheted, akkor ne menj el a lakásból, figyelj rá, de ne zavard a jelenléteddel. Úgyis fogod érteni, hogy mit szeretne a kutyus.

Nekem amikor a macskám szült, fogta a mancsával a kezem, hogy ne hagyjam magára, ha elmozdultam mégis, akkor kétségbeesve nyávogott és szaladt utánam. Megértettem, hogy szüksége van a jelenlétemre.

Arra azért figyelj, hogy ha esetleg megakadna a szülésben, akkor hívj hozzá állatorvost. És nehogy kiengedd a lakásból!


És le a kalappal előtted, hogy befogadtad, ráadásul vemhesen. Hidd el, a legtöbb ember elment volna mellette vagy elzavarta volna. Sajnos tapasztalatból tudom.

2012. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

legven a hely tiszta. ha elkezdi kitolni a kölyköket (félig kint van) segíthetsz neki,húzd ki. Vedd le a burkot a kölyökről,nézd meg,hogy lélegzik-e törölgesd meg papírtörlővel, vágd el a köldökzsinort (hagyj olyan 10centit rajta) és add az anyjának.

A méhlepénvekből ne adj neki csak egyet, a többit dobd ki.

tedd emlőre a kicsit, azonnal el kell kezdenie szopni.

Ha 6 órája nem jön kicsi és még van benne, ha elmegy a magzatvíz, de 2 óra alatt nem jön újabb kölyök akkor azonnal rohanás a dokihoz.

a hely ahol a kutya ellik tiszta mocsok lesz, tehát ne az ágyon legyen,hanem teríts le törülközőket, takarókat amit utána mosni tudsz.

(chippet nézettél? nincs benne? Dögöljön meg aki vemhes kutyát kidob)

2012. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem születtek meg a kölykök és megteheted anyagilag akkor keress gyorsan egy orvost, aki ivartalanítja az utolsó pillanatban. Így az anyakutya többé nem vemhesül, a leendő 6-8kicsi nem végzi menhelyen és anyagilag téged sem terhelnek a kölykök (oltás, féregtelenítés, etetés, gazdikeresés, min. 40e Ft-os tétel 6-8kicsinél).

Ha valamiért nem tudod, esetleg nem akarod ivartalanítani a kutyát és vállalod a kölyköket, akkor itt van egy egész normális leírás:

[link]

2012. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
2012. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutyus szülés tekintetében "mindenórás". Most semmi esetre sem terhelném a szervezetét egy ivartalanítással. Úgyis beáll a szervezet a tejtermelésre, újabb tüzelés az idén nemigen várható. Ráér még az ivartalanítás, ha a kicsik abbahagyják a szopást.
2012. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Már nem is csinálja meg az állatorvos az ivartalanítást
2012. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Anyukám nem velem él szóval nem szól bele az életembe egy ideje. (: 23/L
2012. márc. 8. 11:54
 10/25 anonim ***** válasza:

A barátnőmék kutyája amikor szült,ők nem avatkoztak bele.Készítettek a kutyusnak egy dobozt,kibélelték ruhával,és meleg helyre tették.A kutya magától ment oda,és hozta világra a piciket.Kettő lett neki.Semmit nem csináltak,a kutyus szerintem ösztönösen tudja,mit kell tenni.

Viszont másnap kivitte a szájába a picit az udvarra,és el akarta ásni.Még jó,hogy észrevették a barátnőmék,és visszavitték a helyére.Valószínű,csak védelmezni akarta,nem kinyirni.Csak azt tudom mondani,hogy miután megszült utána figyelj rájuk,nehogy ilyesmi veled is megtörténnyen.

2012. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!