Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért haragszik a labradorom...

Egy labrador gazdija kérdése:

Miért haragszik a labradorom a biciklisekre?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves labradorom és nem tudom kivinni sétálni,mert neki akar menni a bicikliseknek és nagyon nehéz

visszatartani.


2012. márc. 8. 11:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

bicikli úton sétáltatod vagy sima járdán?

amúgy semmit szerintem,kerülni kell ahol sok bicajos megy.

Volt már,hogy mentem bicajúton bicajjal és egy roti rám ugrott.Nem tudom támadásból ,ijedtségből vagy játékból.Szegényt meg is pofozta a gazdája,de sztm ezzel nem ment sokra.

2012. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sima úton sétáltatom, ahol a szomszédok és utcabeli gyerekek is szoktak biciklivel menni. Akárhova megyünk sétálni elkerülhetetlen,hogy ne fussunk össze egy-egy biciklissel.
2012. márc. 8. 11:41
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

nézd meg szízör milen :) egy egy filmjét hátha segit :)

mást nem tudsz vele csinálni

2012. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Rendkívül "hasznos" válaszok, mit ne mondjak.


Először is, szoktasd hozzá a biciklihez. Vegyél elő egy cangát, támaszd le és hagyd, hogy a kutya megszaglássza. Aztán tekerd meg a pedált, stb, tologasd, mind szép lassan és fokozatosan. Ha nem érdekli, akkor ülj fel rá és told meg magad lábbal.


Szóval szép fokozatosan csinálj mindent.


Amikor pedig kint vagytok, akkor tilsd le róla. Vond el a figyelmét akár jutifalattal, akár mással, lényeg h ne a biciklisre, hanem rád figyeljen. Ültesd le és neki meg kell várnia, h elhaladjon előttetek.

2012. márc. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Megpróbálom amit írtál,és köszönöm,a második részét a jutalomfalattal próbáltam,de annyira megőrül a biciklistől,hogy a hámból is ki akar bújni,meg kell ölelnem,hogy ne tudjon kárt tenni se magába ,sem pedig a biciklisbe,egyszerűen nem tudom elvonni a figyelmét róla,pedig a játékait is vittem magammal,hátha azzal megy a figyelemelterelés,de semmi.
2012. márc. 8. 12:19
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha a figyelem elterelés nem megy, akkor marad a tiltás. (Persze csak miután a saját bicajhoz hozzá szoktattad.)

Amúgy a miértre a válaszom az, hogy valószínűleg a zsákmányösztön miatt.

2012. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2012. márc. 8. 12:26
 8/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Little Red tanácsát fogadd meg!!!

Viszont ne hámmal sétáltasd, hanem nyakörvvel, mert ezzel sokkal könnyebben meg tudod tartani és hatékonyabban tudod kontroll alatt tartani!

2012. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Én is ezt akartam mondani, mint Szilvi, h a hámot felejtsd el!
2012. márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Így ismeretlenül is egy rugóra jár az agyunk :D
2012. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!