Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű kutyák?

Közepes testű kutyák?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó,hogy szeretnénk venni egy kutyust,mindenképpen közepes testű kell,aki befér a kocsi ülésére.Két fajta jött szóba,a beagle,és a cocker spániel.Most ott tartunk,hogy a beagle nem igazán nekünk való kutya,azt hallottam sok beagle tartótól,hogy elég önfejű,és ha elmegyek itthonról,unatkozik és szökik.A spániel tökéletes lenne,de annyi rosszat hallottam,hogy hajlamos szembetegségekre,stb.És mivel hosszú a szőre,könnyen belemegy a fülébe,lábába a toklász,és ezzel rögtön állatorvoshoz kell vinni,otthon nem szabad kiszedni.Most akkor nyáron ha elviszem sétálni,hetente fogunk dokihoz járni?Ha tévedek,szóljatok,csak soha nem volt hosszúszőrű kutyánk.

És a másik,hogy tudtok még esetleg közepes testű fajtákat mondani?Ami lehetőleg nyugodt,játékos,gyerekszerető és szeret utazni? :)


2012. márc. 11. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:

mennyit tudsz napota a kutyával foglalkozni? 2,3 órát? Tehát munkakutya legyen vagy inkább társasági?

mekkora sétákat tudtok tenni? van a közelben erdő, futtató ahol nagyot futhat, vagy kisebb mozgásigényű kéne?

2012. márc. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


Azért nem annyira kényes a spániel! Nekem volt beagle is, spániel is, mindenképpen a spánielt ajánlanám!


Volt olyan, hogy teleragadt a szőre séta közben bogánccsal! Képzelheted. úgy szedtük ki, hogy Pamacs is segített magán! Mondtam neki, hogy húzzad! Húzzad! És ő kiszedte magának. Ez azért volt jó, mert így én nem húztam meg a szőrét :)). Csak erre kell megtanítani, neked semmi dolgod, csak utána megfésülni :)) Na jó, tényleg sokkal értelmesebb, mint egy beagle, aranyos, kedves, és úgy tud nézni az emberre azokkal a barna szemeivel...


Viszont a vadásszenvedélyt kordában kell tartani. Az én spánielem minden állatot megölt volna, amit el tudott kapni. 15 év alatt pár madár, 2 süni, békák stb látták kárát..erre készülj fel. Az enyém utálta a vizet, de a szomszédé állandóan a sárban feküdt!


Minden héten ki kell fésülni a bundáját.


Az enyém imádott autózni. A spániel. A beagle utálta, végig nyálzott, ideges volt, úgy kellett tartani az autóban. nem volt egyensúlya benne szegénynek.


Mindkettőnek fontos a mindennapi séta és a futtatás! A behívás a spánielnél könnyebb, a beagle-t én 1 éves kora után engedtem csak szabadon a réten, akkor volt megbízható.


Viszont a beagle tuti, hogy nem fog megmorogni senkit, ha sétáltatod, de a spánielnek lehet véleménye az emberekről. Az én spanim utálta az idegeneket, és simán végigcsinált volna egy őrző-védő tanfolyamot. A beagle csak a kisgyerekeket utálta, vagyis a hangjukat, de őket elkerültük :). Szinte besokkolt a sikításuktól.


Mindent összevetve a spániel szerintem jobban "megéri", ha lehet ilyet mondani egy kutyáról. én mindenesetre sokkal jobban kijöttem vele, értelmes, okos, egygazdás(!) kutya. és abszolút labdaérzékeny :).

2012. márc. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen,a napi 2-3 óra simán meglenne,hétvégén még több is.Van nagy kert,erdő,mező,van lehetőség a mozgásra,meg amúgy sem egy punnyadós kutyát szeretnénk. :) Kizárólag családi kedvenc lenne,nem munkakutya.

Igen,én is jobban hajlok a spánielre.És ha ez a fajta marad a végleges választás,akkor mindenféleképpen tenyésztőtől szeretnék,viszont nem kéne,hogy törzskönyve legyen,hiszem csak hobbiállat lenne.De a szüleinek a szűrések,stb jó lenne ha lennének,mert nem akarok beteg kutyust elhozni.Lehetséges lenne ez?

2012. márc. 11. 09:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Uszkár?
2012. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden tenyésztőnél született kutyának kiváltja a tenyésztő a törzskönyvet (5500 forint, nem a világ)
2012. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az uszkár nem hiszem,hogy szóba jöhet. :)
2012. márc. 11. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Törpe/közép schnauzer, és ha megvan a napi 2-3óra mozgás akkor akár még a mudit is mondanám. Strapát bírják, nem lusták, ülésen is elférnek. Ha a spániel vagy a beagle a kérdés, akkor inkább a spániel.
2012. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!