Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2,5 éves Újfundlandi kutyámnak...

2,5 éves Újfundlandi kutyámnak első 2 ellésén nem volt teje. Már 100 % hogy nem lesz soha sem?

Figyelt kérdés
2 hatalmas Újfundlandi kutyám van, nem tenyésztő vagyok csak hobbiból tartom őket mert szeretem az ilyen nagy mackós kutyákat és amúgy is állatbarátnak tartom magam. Mindkét ellésnél 6-6 kiskutya született, de szépen sorban mind elpusztult, a 2. ellésnél próbáltam kecsketejjel és tápszerrel etetni őket, de beláttam hogy annyit nem ér az egész mert fél napom elment rá. De nagyon-nagyon sajnáltam szegény kiskutyákat, szerintem ki fogom heréltetni a kant mert így semmi értelme.
2012. márc. 14. 17:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
2,5 fél évesen már volt két alma? Te jó ég. Ha már kétszer nem volt teje, akkor ezután sem lesz, szóval felesleges lenne még egyszer befedeztetni. Vidd ivartalaníttatni mindkettőt.
2012. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nagytestű kutyáknál átlagosan már 1,5-2 éves korban lehet az első alom, onnantól kezdve pedig 4 havonta tüzelnek.
2012. márc. 14. 17:20
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Minnél nagyobb egy kutya annál később érik és nő fel, annál később lehet kölyke! Ilyen korban még egy kisebb testű kutyának sem lehetne!

Inkább ivartalanítsd a kutyáid, ne szenvedjenek miattad, hisz " nem érnek annyit" neked! Emellett jó lenne ha némi szakutudást is magadra szednél...

2012. márc. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

egy nagytestű gyakran 18-20 hónaposan tüzel első alkalommal 18 hónapos kortól lehet neki alma és a következő alom 6 hónapra vagy 1 évre rá de inkább egy éves kihagyásokkal...

"de beláttam hogy annyit nem ér az egész mert fél napom elment rá" na én ezen akadtam ki...a te hibádból vagy kutyázási vágyadból megszületett egy alomnyi kölyök akik tőled függenek neked vannak teljesen kiszolgáltatva minimum kötelességed lett volna őket felnevelni..

Nekem is volt, hogy pl császár után nem lett teje a szukának de a 7 kölyköt mind felneveltem cumiból, igen ráment egy fél nap igen éjjel se aludtam és a teljes szabadságomat ki kellett vennem de én akartam, hogy megszülessenek így az én felelősségem a felnevelésük... te vagy állatbarát????


Valószínű nem lesz teje a szukának...ivartalanítsd

2012. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Én is állatbarátnak tartom magam és nagyon rossz nézni hogy éhen pusztulnak a kiskutyák, ezért akarom ivartalanítatni. Az a gond hogy a mai rohanó világban nincs időm szabadságot kivenni amiatt hogy etessem a kiskutyákat, más megoldás meg nincs. Úgy értettem hogy "nem ér annyit az egész" hogy ki kellene vennem 2-3 hét szabadságot míg kicsik, annyit meg nem kockáztatok, mert az állásomba kerülhet.Könnyen beszél az olyan akinek van rengetek szabadideje gondozni őket, vagy olyan elhivatottak hogy inkább nem alszanak egy hónapon keresztül 5-6 kiskutyáért és magukat kikészítsék. Nekem se szabadidőm sincs, és az értékrendem sem olyan hogy a kiskutyákat válasszam a biztos megélhetés helyett, de továbbra is állatbarátnak tartom magam.
2012. márc. 14. 17:38
 6/26 A kérdező kommentje:
a 3. kommentelőnek üzenem hogy nekem nincs olyan jó munkahelyem hogy 3 hét szabadságot úgy ki tudjak venni hogy ne vegyék a fejemet.
2012. márc. 14. 17:40
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nincs szabadidőd, akkor szaporítani se kellene...
2012. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha eddig nem volt teje ezután sem lesz!A szukád alkalmatlan az utód gondozásra.


Idézek az írásodból: "amúgy is állatbarátnak tartom magam. Mindkét ellésnél 6-6 kiskutya született, de szépen sorban mind elpusztult"

Ez aztán tényleg nagy állatbaráti viselkedés,gratulálok!

Fel lehet nevelni tápszerrel is egy 6-os almot de ahhoz egy ember "annyit nem ér az egész mert fél napom elment rá" hozzáállása olyan kevés mint hóhérban a jóindulat.

Sajnos a 12 kölyök lassú éhhalála kellett ahhoz,hogy beismerd hibáztál!

2012. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
na jó akkor a te szinteden... ezek élő, lélegző, gondolkodó, érző lények akiknek te végignézted ahogy sorban meghaltak mert nincs rájuk időd de te állatbarát vagy...aha logikus nem?
2012. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hát nem terveztem be elhiheted hogy a szukának nem lesz teje és nekem kéne minden ellésnél 1hónapon át szenvedni a kutyákkal. Ezért fogom akkor ivartalanítatni minél előbb hogy több ilyen ne fordulhasson elő. És ha te a kiskutyák miatt kivetted az összes szabadságod hogy ne pusztuljanak el és etted őket akkor minden elismerésem a tiéd. 42 éves elvált informatikus vagyok, egyedül éllek egy 110m2-es Győri kertesházba. Évente 2-3 hét szabadságot tudok kivenni amit én osztok be, és igen számomra önző módon fontosabb volt az hogy legyen 2-3 nyugodt hetem egy évben, mint hogy egy sem, mert én szerintem kikészültem volna benn. De nem mindenki egyforma, attól még állatbarátnak tartom magam. Ebben a mai magyarországban egyedülálló férfiként szerintem igen-igen kevesen tették volna ezt meg, én boldogulni is nehezen tudok, gondolkozok is külföldbe már erősen. De most igencsak elkalandoztam. Csak én is kicsit felháborodtam azon hogy "ez az én felelőségem".... én sem így akartam elhiheted.
2012. márc. 14. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!