Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az ha az állatorvos...

Normális az ha az állatorvos több kutyát beolt egy tűvel?!

Figyelt kérdés

Vidéken lakom,most március végén lesz kutyaoltás,a község lakói ugye kiviszik a kutyákat(nálunk a sport pályán lesz)sokan vannak,tumultus van,és már több ember mondta,hogy az állatorvos nem sűrűn cseréli le a tűket amivel olt.Lehet ezt így csinálni?!Higiénia szempontból lehet ezt csinálni?

Nem szeretném,ha így kapná meg a veszettség ellenit,hogy a tű amit bele szúr a kutyámba ,már használt:S

Én gondolkodom most hülyén?!Lehet valami baja a kutyának?:S


Előre is köszi a normális válaszokat!


2012. márc. 15. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás---másik doki és máskor oltatni. Az ilyen tömeges oltásokat józan kutyás elkerüli.
2012. márc. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem higiénikus amit leírtál. Cserélni kéne a tűt, ki tudja mennyi bacilus lehet rajta! Nem is merek belegondolni! :@ Szőrnyű, hogy vannak ilyenek! :/
2012. márc. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nehogy elvidd!

Nálunk is igy csinálta a doki, és el is pusztult egy kutyus miatta, legalább is ezt hallottam.

Én máskor viszem a kutyámat oltani, nem ilyen tömegesen. Elviszem szépen a rendelőbe, beoltják és kész.

2012. márc. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem normális ez, vidd máskor oltatni a kutyádat, rendes állatorvoshoz, rendes rendelőbe. Nem éri azért kockáztatni a kutya életét, hogy párszáz forintot spórolj.
2012. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nálunk is ezt csinálták régen. Mindig megkérdezte a doki, hogy együtt vagyunk-e (2 kutyát vittünk). Mikor mondtuk, hogy igen, 1 tűvel oltotta be őket. Amikor a beagle babesiosisos lett, utána már külön oltattuk őket. Féltünk, hogy benne maradt a betegség a vérében. (persze a kuty meggyógyult)


Szerintem nagyon rossz dolog, mai fejemmel már nem mennék bele együtt tartott kutyák esetében sem. Persze gyerekként más.

2012. márc. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, nagyon nem normális.
2012. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én járok ilyen összevezetéses eboltásra adminisztrálni és én is megdöbbenve figyeltem az első alkalommal, hogy kb. 5-6 kutyánál is ugyanazt a tűt használják az állatorvosok. Amikor rákérdeztem, hogy ez nem gond-e azt mondták, hogy nem, semmi baja sem lesz a kutyának tőle. Én is kétkedve hallgattam, de egyébként meg egy nagyon lelkiismeretes dokiról van szó, én ezek után mégsem oda vittem beoltatni a kutyámat, hanem megkértem, hogy jöjjön el, és oltsa be otthon. Nyilván több pénzt kérnek háznál, de nekem megéri az a plusz ötszáz forint, hogy ne legyen baja a kutyának.

Szóval ez nem egyedi eset, bevett szokás, aztán úgysem bizonyítja be senki sem utólag, hogy attól lett-e baja a kutyának vagy sem.

2012. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!