Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen értetlenek az...

Miért ilyen értetlenek az emberek?

Figyelt kérdés
Ma új helyre vittem sétálni a kutyámat, ahol kedvére szaladgálhat (egy domboldal) és ahol sok kutya szokott lenni. Egész nap gyakoroltuk vele a behívást, mert még nem megy neki és már úgy tűnt, hogy haladunk, bár még csak a jutalomfalat motiválta, de már ez is haladás volt. Aztán mikor mentünk haza találkoztunk egy idősebb férfival és két nővel plusz az idős férfi kutyájával. A férfi az autója mellett ült és éppen egy tálcáról evett, a mi kis szeleburdink meg rögtön odaszaladt kunyerálni. Rászóltam, de aztán megint visszament, de a bácsi mondta, hogy nem zavarja hagyjam csak. Erre elkezdte sonkával meg kenyérrel etetni a kutyát az egyik nő meg mézes sütit adott neki. Megkértem, hogy ne etesse, inkább akkor elviszem, hogy ne üljön előtte, de erősködött, hogy hagyjam csak, nem ad neki. Közben beszélgettem a másik 2 nővel és mire visszanéztem a kutya a nagy konyhakés élét nyalogatta a bácsi pedig megint kajával tömte. Mondtam, hogy oké, akkor most megyünk haza és hívtam a kutyát, aki oda is jött (aminek igazán örültem), de amint megkapta a jutalomfalatot, rohant is vissza a bácsihoz, aki újra tömte bele a sonkát. Ekkor kötöttem meg a kutyát és húztam el. Én teljesen ki voltam akadva, hogy világosan megmondtam, hogy ne etessék a kutyát és mint aki meg sem hallotta! Ti láttatok már ilyet? Az biztos, hogy legközelebb kénytelen leszek megkötni a kutyát, ha találkozunk vele és én leszek a szemét!
2012. márc. 16. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kiakadni kell, hanem az első ilyen után megkötni. Eleve ha nem behívható rendesen akkor a gyakorlás után jobb azonnal pórázra venni. Nem lehet rákényszeríteni más embereket, hogy a te nevelési módszereidnek eleget tegyenek. Bár tudom milyen, én is találkozom ilyenekkel, de nem hagyom hogy elfajuljon a dolog.
2012. márc. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem raktad ráapórázt. Csak kiteszed a tanulókutyát a kísértésnek.Én még akkor se teszem meg,ha már biztos vagyok a kutyában.
2012. márc. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem az enyém volt ott az egyetlen kutya és azért volt elengedve, hogy játszhasson a többi kutyával. A fene sem gondolta, hogy pont a domboldal kellős közepén etetni kezdi valaki a kutyámat! Ilyen alapon soha nem engedhetem el, mert bármikor megetethetik?:S
2012. márc. 16. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell folyton megkötni, de hát LÁTTAD, hogy mi van! Amikor meglátod, azonnal intézkedni kell és akkor nincs probléma. Te meg még elfordultál beszélgetni másokkal. Amikor meg már jólnevelt a kutyád, akkor nem kell ezért aggódnod. Különben is ő ment oda, nem a bácsi ment utána.
2012. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy most már, legközelebb jobban figyelsz, most meg nézd a jó oldalát: szocializálódott kicsit a kutya... :)
2012. márc. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz emberek voltak, hiszen a legjobb falatokat osztották meg a kutyáddal, jót akartak. Nem értenek a kutyák neveléséhez, ez nem is várható el mindenkitől, olyanoktól akiknek nincs kutyájuk. Neked kell legközelebb jobban figyelned!
2012. márc. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!