Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na most hogy válasszunk a...

Na most hogy válasszunk a fajták közül?

Figyelt kérdés

Végre megadatott a lehetőség, hogy kutyánk legyen.

Mindenféleképpen nagytestű kutyát szeretnénk, részben házőrzésre, részben "családtagként".

A részben házőrzésre kicsit bővebben: tudom, hogy a felkészült betörő az akármilyen kutyával meg vérebbel elbánik, ha akar. De az esetek nagyobb részében "visszatartóerő" lenne. Nem?

És igenis családtag lenne. Sajnos nem lehet gyerekünk, egészségügyi problémáim mellett sajnos dolgozni sem tudok... egész nap a repedéseket számolom.... Olyan félig-meddig "gyerekpótló" lenne. Persze nem akarjuk elkényeztetni, ölebet csinálni belőle... hiszen a kutya az kutya, és hagyjuk is meg ebben a szerepében (szerintem)

Olyan kutya kéne, amelyik "elviseli" a törődést (pl. kutyasuli, kirándulás, napi több alkalommal hosszú séták), de ne legyen az a nagyon hiperaktív, pörgős. Legyen tanítható. És habár nem lesz gyerekünk, rengeteg ismerős van, akinek kisgyereke van és gyakran jönnek hozzánk....

Férjemmel már nagyon sok fajtát végiggondoltunk. Ő nagyon szeretne egy nj-t...na, pont ez tartozik azon kevesek közé, akiket nem szeretek.

de szóba jött még a komondor és a bernáthegyi is.

Ha tudtok tanácsot adni, azt szívesen veszem. Ill. ha tudtok még fajtákat javasolni, azt is megköszönöm.


2012. márc. 23. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
argentin dog...
2012. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a bernathegyi jo valasztas lenne.igazi maci kutyi :) golden retreiver,labrador.bar en kemenyebb kutyakert vagyok oda ezert mast nem tudok ajanlani
2012. márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Berni pásztor? Esetleg..

[link]

2012. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
énis bernáthegyit javasolnám,komondor nagyon keménykezű gazdihoz jó csak :) de jó gazdi leszel,előre látom:)
2012. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is a berni pásztort javaslom! Hatalmas erejű, mély hangú. Nagyon éber, de fölöslegesen sosem ugat. Lehet babusgatni, el is várja, igazi családtag, emberek közelében érzi jól magát.A gyerekeket imádja, védi, óvja őket. Okos, gyorsan tanul, szereti a nagy sétákat (persze nyáron csak kora reggel vagy késő este, a bundája miatt).

Ezek az én tapasztalataim, nem netről szedtem. :)

Ha van még kérdésed, szívesen segítek! Vagy ha kennelt kell választani!

Egy 2 éves berni boldog gazdija

2012. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi mellett teszem le a voksom. A leírásaid alapján rögtön ő jutott eszembe.
2012. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bernáthegyi, vagy újfoundlandi.
2012. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Esetleg tibeti masztiff?


Akármilyen fajta mellett döntötök is, mindenképpen tenyésztőtől, törzskönyvvel vegyétek, szűrt szülőktől! A nagytestű fajták diszpláziára hajlamosak, ismerek egyet, akinél már 2 évesen olyan súlyos volt, hogy alig bírt járni :( Ha megvan a kinézett fajta, nézegessétek a kennelek honlapjait, és írjatok egy hosszabb levelet, nagyjából azt, amit ide a kérdéshez, hogy hová, milyen körülmények közé is kerülne a kutya. Megírják, milyen párosításokat terveznek a közeljövőben, tesznek fel még egy-két kérdést stb.

Itt az egyes fajták olyan tulajdonságait is leírják, ami esetleg gond lehet (pl. makacsság, önfejűség, gyerekkel való problémásabb viszony stb.), persze a nevelésen sok múlik:

[link]

Amúgy nagyon hasznos oldal, jó tanácsokkal lát el kutyavásárlás előtt, nagyon ajánlom a baloldali menüpontok átböngészését!

2012. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem golden retriever! Ő nagyon imádja a gondoskodást, sétákat, a gyerekeket is. De nem hiperaktív, neki az is elég, ha a gazdi lábánál heverhet.
2012. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Ránézésre, hirtelen a tibeti masztiff is bejön. Ami hirtelen eszünkbe jutott még az a leonbergi. Egy régi ismerősömnek volt 2 leoja, amikor hirtelen előbújtak a bokrok mögül, akkor majdnem betojtam.. aztán majdnem halálra nyaldostak....meg egyfolytában a kezemhez dörgölték magukat, így jelezve, hogy "Simogass már, nem eszlek meg" :D


Köszönöm mégegyszer a válaszokat. Nyilván nem egy hét alatt akarunk dönteni és kutyát venni, hiszen tizennéhány évre választunk társat magunk mellé, de én annyira nem ismerem a fajtákat, és mivel én leszek vele jóval többet, én leszek a falkavezér, ezért én szeretnék választani.

2012. márc. 24. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!