Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdem feladni a tápokkal...

Kezdem feladni a tápokkal való küzdelmet! (? ) Szeretnék főzni a bullmacimnak. "Receptre" lenne szükségem!

Figyelt kérdés

8,5 hónapos a kutyusom, az étrend összeállításában kérnék segítséget. Az elképzelésem az lenne, hogy minden héten készítenék neki egy hétre való adagot, vagy akár havonta, egy hónapra elegendőt és lefagyasztanám, majd azt elosztanám minden napra.

Mik legyenek benne? Adnátok konkrét "receptet"? Olyanra gondolok, hogy pl. 1 kg kajánál mennyi legyen a hús (ill. pontosan a hús melyik része), mennyi túró, mennyi tojás meg amit még szoktatok beletenni.

Kukoricát nem szeretnék ill. a kutyusom a csirkés tápra allergiás volt, de olvastam már olyat, hogy nem magára a csirkehúsra allergiásak ilyenkor, hanem ami belekerül toll stb. Ez vajon igaz? Mert ha igen, akkor a csirke is szóbajöhet húsként.

Ill. Hozzávetőlegesen vajon hogy számoljak kezdésként, mennyi lehet ebből a napi adagja? Most 35 kg körül van egyébként. Kell mellé egyéb vitamin, kiegészítő?



2012. márc. 24. 17:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
44%

Én mindenhol azt olvastam, h a 70% fehérje, 30% egyéb az ideális, de én nem tartom magam ehhez.


Konkrét receptem nincs :)


Általában veszek fagyasztott kacsa/csirkefejet és -darabokat és azt kap, másnap meg valami zöldségeset inkább.


Van, h sokáig nincs is hús, van hogy kb két hétig meg nincs zöldség.

Igazából adagra azt tudom mondani, h amennyit eddig evett, annál talán kicsit több kell. De én úgy mérem, h a nagyméretű fémtálja majdnem tele legyen. HA ízlik neki elfogy és jól áll a horpasza, ha nem, hát nem :)


Ja, sajnos ilyenkor a csikreHÚSra allergis és nem az egyéb belekerült cuccokra :S


Hogyhogy nem tápozol már amúgy?

2012. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)

A csirkére és/vagy a kukoricára allergiás, így mindenképp hipoallergén tápot kellett vennem neki.

Nagyon szűkült a kör.

Kapott Brit Care Junior Large Breed tápot, ennek magas volt a fehérjetartalma, gondot okozott.

Most a sima Brit Prémium (bárányos-rizses) tápot kapja, de olyan mennyiségű a kakija, hogy ma de. is 2 zacskóba kellett összeszednem azok után, hogy 2 órával előtte kakilt, majd ezt követően napközben még 3x kakilt. És olyan büdös, hogy az nem emberi (bár lehet, hogy épp a bűzmirigye ürült), majdnem behánytam tőle, pedig ilyen még nem volt :D

2012. márc. 24. 18:04
 3/34 A kérdező kommentje:
Javítom magam. A csirkére biztos, hogy allergiás, a kukoricára nem 100%, de esélyes.
2012. márc. 24. 18:06
 4/34 anonim ***** válasza:
2012. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Szuper ez a két link :)

Egyébként szerintetek alkatra jó így a bullmacim, ha ezt tartjuk majd? Néha soványnak látom, szerintetek?


[link]


[link]


[link]

2012. márc. 24. 18:59
 6/34 anonim ***** válasza:

ha nem tápot eszik hanem húst/rizst/zöldséget akkor sokkal látványosabban fog hízni de még nagyon fiatal szóval még van ideje és ne is terhelje az ízületeit ha soványnak látod keverhetsz egy pici zsírt az ételéhez.

Én húspogácsákat szoktam csinálni (a fenti linkben benne van a recept), ahhoz kevés rizst adok, néha belsőszerveket, tojást nyersen is szoktam, homoktövis port, egy mokkáskanál alma ecetet és egy kanál olíva olajat meg halolajat. Nyáron kiszárítók lucernát, csalánt, petrezselymet stb és ezeket ledarálom és ezt a port is adom heti egy alkalommal... meg túrót, kecsketejet, kefirt

2012. márc. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

az állatorvosod nem tud valamit javasolni?

vagy a tenyésztő?

egyébként én kicsit masszívabbnak képzelnék egy bullmasztiffot, de inkább élőben kéne látni.

lehet hogy pont nyúlt magasságra.

egyébként írhatnék Neked priviben?

2012. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :) Még egy buta kérdés.. írják, hogy pl. egy csésze túró. Mekkora csészére kell gondolni, vagy grammban kifejezve ez mennyit jelent?


Állatorvossal még nem beszéltem. Mostanában valóban hirtelen nőtt (az egyik táp miatt), de ő eddig is ilyen volt alkatilag.

Tenyésztőnk Royal Caninnal etet, azzal nem szeretnék.

Írj nyugodtan privit :)

Egyébként van egy 5 héttel idősebb szintén kan bullmasztiff barátja Joeynak, ő szélesebb, viszont ahogy látom, inkább dagi. Azt olvastam egyébként róluk, hogy ideális esetben ugye csupa izom kutyák (na persze nem olyan szinten, mint mondjuk egy pit) és 3 éves korukra érik el sok mozgatással a kifejlett méretüket (izomzatilag). A dokink is pár hete azt mondta, hogy 1 éves koráig inkább legyen sovány, utána izmosodjon. Csak néha megnézem a tenyésztőnk honlapját és Joeynak van egy alomtársa, akit megtartott, na ő szélesebb, vastagabb, bár lehet, hogy inkább dagi, mert izmokat nem nagyon látok kirajzolódni rajta.

2012. márc. 24. 19:36
 9/34 anonim ***** válasza:

ezt érzésre szoktam... soha nem mértem még le :) bocsi de kb olyan 100 gramm lehet igaz az én kutyáim 20-24 kg körül vannak.

Alapból sok minden függ a tartástól... ha a kutya kinn van vagy nagy területen akkor valamivel alacsonyabb és zömökebb, ha benn van picit magasabb és vékonyabb lehet... nem törvényszerű és lehet máshol másként működik de én ezt tapasztalom az általam eladott kiskutyáknál

2012. márc. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Okés, köszi :)

Hát ugye Joey panelkutya.. :)

Hús kapcsán mit javasolnál mondjuk a csirke kivételével, látok itt pulykát, disznót, marhát, gondoltam borjúra is.. Ezeknek melyik része az, ami még kellő tápértékű a kutyának, de nem megy rá az ember gatyája anyagilag? Ill. a disznót, marhát nem kell megfőzni előtte? Olvastam vmi olyasmit, hogy a disznóban nyersen lehet valami fertőzés, baktérium vagy nem is tudom mi, ami veszélyes nekik, ha nincs megfőzve.

2012. márc. 24. 19:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!