Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának Dobermann vagy...

Első kutyának Dobermann vagy Németjuhász?

Figyelt kérdés

lakásba lesz.

sokat sétálnék/futkároznék/bicikliznék vele.


köszi


2012. márc. 25. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Németjuhász.
2012. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Hovarju ***** válasza:

Német juhász. Kutyaiskola.

Jó kutyázást :-)

2012. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha lakásban, akkor inkább dobermann. nem tudom van e kutyás tapasztalatod, ha még kevés, akkor szuka.
2012. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves harmadik válaszoló, ott van a kérdésben, hogy első kutyának lesz.

Kérdező, a dobermann abszolút nem alkalmas első kutyának. Úgyhogy németjuhász. De vele is rendesen kell foglalkozni.

2012. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
lakásba németjuhász??????? az érdekes . És semmivel sem kezelhető könnyebben mint egy dobermann. Sőt a mai állományt elnézve, a dobermann inkább átmegy családi kutyába.
2012. márc. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne kezelhetőbb...

És igen, lakásba. Tudod, szeretnek a gazdával lenni. Miért ne lehetnének lakásban?

2012. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem az a tapasztalatom, hogy a bundájuk eléggé megsinyli.
2012. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Több panelos németjuhászt ismerek, mindegyiknek rendben van a bundája. Néha meg kell fésülni, és ennyi.

Egyébként is fontosabb az, hogy első kutyának ne egy iszonyat makacs, nehezen nevelhető fajtát válasszunk, mint hogy hosszabb-e a szőre...

2012. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez inkább egyedfüggő. láttam már cica dobermannt, és extra apportos, igazi ösztönerős németjuhászt is, és forditva. Egyénként nevetni fogsz, de a mali még egy nagyon aranyos kutya. jó dolgoztatni kell, az agyát is elég rendesen, de ha pihen, akkor egy igazi édes pofa:)
2012. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Komendó Anna ***** válasza:
Az előttem szólóval maximálisan egyet értek, a mali is jó választás lehet, de az, hogy egy Dobermann "cica" lesz-e az nagyban függ a vezetőtől... Erős jellemmel nem küzd a "makacsabb" jószág sem, de én is mindenképpen első kutyának a német-juhászt javasolnám, tanulékony, többnyire jól kezelhető, még talán nem is tenyésztőtől venném a kérdező helyében, hanem ismerőstől, vagy legalábbis egy "családi kutya" alomból, mert egyéb esetben a kiállítási vonal genetikailag túl terhelt, a versenyvonallal meg ugyan ott lenne, ahol a part szakad, egy Dobermannál... Ösztönerős, de nehezen kezelhető kutya. Míg egy családnál ellett szuka kölyke lehet a legjobb alapanyag. A kutyaiskola pedig minden esetben "kötelező".
2012. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!