Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az nem baj ha egy...

Szerintetek az nem baj ha egy 3 honapos nagytestű kutyát már nem junior táppal etetik?

Figyelt kérdés
Baja lehet a kutyának?

2012. márc. 25. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

hát szerintem egy 3 hónapos az még igen csak junior.

a nagytestűeket egyébként is tovább kell etetni juniorral, mint a kisebb testűt.

én úgy tudom az se baj ha 1,5 éves koráig azt kap!

főleg a csont-és porcfejlődés miatt fontos a korának megfelelő táp!

2012. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, baja. Nem kapja meg a megfelelő vitaminokat, ásványi anyagokat, amire szüksége van a fejlődéshez. Hamarosan fogzás jön. Utána intenzív növés.
2012. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nemhogy junior táppal kéne etetni, hanem kimondottan nagytestű kölyökkutyáknak való, legalább középkategóriás, de inkább prémium minőségű tápra lenne szüksége. A nem megfelelő etetéstől túl gyorsan és aránytalanul nőhet, tönkremehetnek az ízületei bőven öregkora előtt, aztán évekig szenvedhet, ti meg fizethetitek a havi 10ezres gyógyszereteit mozgássérült élete végéig.
2012. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

szerinted a 3 honapos kutya az mar felnott?!

IGEN,baj.meg a fogvaltast sem kezdodott el..........

teged mivel etettek 3 honapossan?

a kolyok az kolyok.

2012. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
jah ertem akkor maradjak még a kosera juniornal és.mondjuk 8honaposan valtsak felnottre?
2012. márc. 25. 22:31
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérd ki egy állatorvos, vagy a tenyésztő véleményét, esetleg mindkettőét, az a tuti.
2012. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
1 éves koráig junior tápot KELL h kapjon,csak utána mehet a felnőtt táp. Miért kap máris felnőttet?
2012. márc. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen, 8-10hónapos koráig maradj a josera juniornál, majd akkor állj át fokozatosan a felnőttre.

Vagy ha mindenképp felnőtt tápot etetnél vele, akkor azzal legyél tisztában, hogy 6hónapos korukig 2x annyi és ezután amíg növésben van 1,5x annyit kell kapniuk, mint egy felnőttnek.

Ha normális a táp és megfelelő mennyiséget kap, nagy baja nem lehet, de mivel más a kölykök és a kifejlett kutyák tápanyagigénye, és a junior tápok ezekhez vannak igazítva, így jobb lenne, ha nem felnőtt tápot kapna.

2012. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2012. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én soha nem etetek junior táppal...nem látom értelmét, elég régóta tenyésztek és a gazdiknak se javaslom, lehet genetika lehet, hogy ez de a többi tenyésztővel nem küzdök a Dp-vel mert az én kutyáimra nem jellemző.

A junior tápok úgyis fajtánként változnak van ami egyik tápnál junior van amiben ugyanaz van de az meg felnőtt tápnak van írva... sokan szeretnek érvelni a farkasos példával hát ott se eszik mást vagy többet a kölyök mint a szülők. Szerintem a kölyöknek semmi szüksége erre... lehet lepontozni ez az én véleményem és az én tapsztalatom

2012. márc. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!