Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Büntetés. Úgy érzem nem...

Büntetés. Úgy érzem nem mindig találom a megfelelő formáját. Tudom, hogy vannak fokozatok. Leírnátok, hogy nálatok hogy van ez, milyen büntetéseket alkalmaztok?

Figyelt kérdés
A legkisebb leszidástól a falkából történő kizárásig gondolok. Ha lehet konkrét példákat kérnék :)

2012. márc. 28. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a legnehezebb része a nevelésnek, főleg, hogy most kezdett kamaszodni a kutyám:S

Apróbb csínytevéseknél (beküldtem és kijön, leültettem, engedély nélkül feláll) csak simán egy 'cssss' vagy 'nem', csúnya szemébenézés, ha nem akar leállni egy rövid morgás megteszi.

Nagyobb bűnök esetén (meg akarja a másik kutyámat támadni, falni akar a földről, mikor sétálunk): egy nagyon csúnya letolás 'rossz kutya', ha ne adj isten nem hagyja abba, megfogom a pofáját, és csúnyán a szemébenézek.

Behívás megtagadása: odamegyek, nyakörvénél fogva elhozom, ahova hívtam, és köteles ott maradni kb. 3-5 percig.

Most nagyon nehéz vele, mert kamasz, remélem, hamarosan elmúlik:)

2012. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szinte ugyanezeket csinálom én is :)

Csak néha elkeseredem, mert újból és újból csinálja. Enyém is kamasz, feszegeti a határokat. Csak nem szeretném, hogy a fejemre nőjön.

Elvileg ugye az a jó büntetés, amit 2-3 alkalom után már nem csinál. Na, én ezt még nem nagyon találtam meg :S

Minden esetre jövő héttől megyünk kutyasuliba, de addig is várom a tapasztalatokat :)

2012. márc. 28. 21:38
 3/11 anonim ***** válasza:

nálunk ha valami rosszat csinál,mindig beküldöm ágy alá(nem kis helyről van szó jó nagy) és attól függ meddig marad ott hogy milyen súlyos volt a büntije. De max 1 óra.

Náulnk ez bevállik!

2012. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig ezen kattogok, hogy mindent jól csinálok-e stb., de szerintem ez természetes, hogy próbálkozik, úgyhogy csak reménykedni tudok. Megkérdezhetem, hova viszed kutyasuliba, és mennyit fizetsz? Akár privátban is írhatod. Előre is köszi!
2012. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2. válaszoló! Jó neked :)

Az én kutyám inkább a sétáknál kezd el rakoncátlankodni, így ez nálunk kilőve :) Itthon szinte mintakutya.


Én székesfehérvári vagyok és Nyakas Gáborhoz megyünk az Alba Dog Centerbe, az árakat megírom priviben :)

2012. márc. 28. 21:52
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ne büntetésként fogd fel, amit csinálsz, hanem korrigálásként. A kutyával abba kell hagyni a rossz cselekedeteket, helyre kell igazítani a viselkedését. Meg kell neki mutatni, hogy ahelyett, amit csinál, mi az elvárás. Földön zabálásért például nem elég csak rászólni, el is kell vinni párszor a kaja mellett úgy, hogy nem néz rá, aztán megdicsérni, így mutatod meg neki, hogy mit nem szabad, és mit vársz el helyette.

A csányán nézés meg pofafogás lósz*rt sem ér, maximum az érzékeny lelkű kutyáknál, de ha a tiéd nem ilyen, ne erőltesd. Használd a nyakörvet, a testedet; csak hogy a példánál maradjunk, "bitorold" el előle a földön lévő kaját, szorítsd hátra testbeszéddel, állj a kaja fölé, és jelezd, hogy arra te tartasz igényt, nem piszkálhatja. Amint elismeri, megadja magát, próbaképp elsétálhatsz a kaja mellett és megdicsérheted. Így nem kellett bántani, büntetni, de világosan megértetted vele, mi a szitu.

Tanuljatok meg kutyául gondolkodni ;)

2012. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 alice_L ***** válasza:
100%

Helyzete valogatja a "buntetést" is.

Most tuzel az eb, tehat elég késon a sotétben viszem sétalni a folyopartra, ne zaklasson fel mas ebeket. A parkolohoz visszaérve mar tudja hogy vége a sétanak, igy behivaskor a szokasosnal sokkal sokkal lassabban jon hozzam. Nos, ma leultettem, raszoltam hogy maradsz, és elmentem a kocsival kb 150-200 métert. Mikor megalltam és behivtam szaguldott ezerrel, ahogy kell. Es szerintem ez a stressz elég buntetés volt neki.

2012. márc. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! :)
2012. márc. 29. 08:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek elég ha szigorú hangon rászólok, és azonnal tudja, hogy rosszat csinált. Leül lesütött szemmel, és alig mer fölnézni:) A szívem megszakad olyankor érte, de néha muszáj rászólnom.

Pedig soha nem voltam vele túl kemény, egyszerűen annyira kötődik hozzám, és annyira sok szeretet van a kapcsolatunkban, hogy őt nagyon megviseli, ha mérges vagyok rá.

2012. márc. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

6-osnak: igazad van, abban, amit mondasz, de amikor már tudja jól a szabályt, mégis, ha talál valamit a mezőn, sutyiba megdézsmálja, olyankor nem igazán alkalmazható ez a módszer. Nem tudatlanságból teszi, hanem erőpróbálgatásból.

Utolsónak: nem akarlak kiábrándítani, de ez nem kötődés, hanem jellem kérdése. Az olyan kutya, amelyik nem ijed meg első szóra a gazditól, ugyanúgy szeretheti, csak keményebb.

2012. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!