Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet már megint a baja a...

Pink07 kérdése:

Mi lehet már megint a baja a pincsi kutyánknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A családnak van egy gyönyörű paloapincsi kutyája, én és a többi testvérem testvérként, anyám pedig a kislánya ként szereti!

elmúlt három éves, és már sok mindennen átment, úgyértve sok betegsége volt. :(

Nemréggen a hasa ment, és legyengült ey kicsit, de már helyre jött.


Régebben, nem tudom milyen betegsége volt, mert az állaot orvos is elégé elkezelte, adott mindent neki, de akkor helyre nem jött. Vakarodzott, és már alig volt rajta szőr. Az orvos pedig csak azt mondta, hogy rühös, bármit adott nem gyógyult meg, majd mi vettünk egy sampont neki, valamilyen kénes fajtát, na attól helyre is jött, a szőre visszanött, és nem vakarodzott. De mostanság, ismét elkezte, a füle elégé bepirosodott, és a hona aljén is feketedik a bőre. meg a fül is. Nem tudom mi lehet a baja, még nem olyan súlyos. A mancsát is rágcsálja. Azon vagyok, hogy kihívjuk majd az orvost, de ez az orvos csak a pénzt szedi el, segíteni nem segít. Nem vagyok gazdag, de a kutyámért bármit megtennék.

Én azon gondolkodom, hogy elviszük az orvoshoz, de bőr vizsgálatott kérünk. deritse ki mi baja, ne csak úgy vagtában adja a kezeléseket, amik nem használnak.

Egyvalamitől nagy félek, hogy nem-e bolhaekcéma... :(((((((

mindig is a bolhák elen, úgymond "harcoltunk", mert a bolha nyakörvet nem viseli el, kipirosodik a nyaka, meg ős sem akarja, elbusul, és csak fekszik. Benti kutya és szoaba tiszta, kintre jár elvégezni a dolgát, de az udvaron van több kutyánk is, ezeket ilyenkor megpróbáljuik távolt tartani tőle, persze amikor elszalad hozzájuk azzelen nem tudunk mit tenni.

falusi vagyok. így a nagy pesti állatorvosok kilőve. :D


Nógrádi vagyok.


Szerintettek mi lehet a baja, már az a samplon sem használ.


2012. ápr. 2. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bolhák ellen spot ont, vagy neostomosant próbáltátok már! Megnézted a hasán, hogy nem e bolhás?
2012. ápr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

az advantix spot on még nem próbáltuk, de a másikat azt már igen, még a régiebbi próblémájára, és nem használt.


De ez az advantix spot on jó lenne neki, nem vakaródzana?

2012. ápr. 2. 14:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Élősködők ellen nagyon jó, mert el is riasztja azokat. De ez akkor lenne hatáos, ha valami élsködőre lenne allergiás. Mindenesetre egy próbát megér.
2012. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ki fogom próbálni
2012. ápr. 2. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm bullterrierjének ugyanilyen tünetei voltak, neki a vérében volt egy valamilyen fajta atka azt hiszem, de nem akarok hülyeséget írni, de neki is mindig begyulladt a füle és a mancsai, hasmenése volt stb. Sajnos az a betegség gyógyíthatatlan volt, bár helyes kezeléssel leminimalizálódtak a tünetei. Időnként, 3-4 havonta persze újból feltűntek. Szerintem egy vértesztet csináltass az orvossal, és egy bőrkaparék tesztet is, ha más baja lenne, vagy válts orvost is akár.
2012. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
húú,és a kutya azóta él, ez ne halálós? :(((
2012. ápr. 2. 18:28
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem inkább vidd el egy másik orvoshoz ,nem tudom hogy meg oldható lenne ,de ha igen akkor vidd másikhoz..


nekünk is orvost kellett váltani, 2x voltunk ugyan azzal a problémával nála,de másodszorra sem gyógyult meg teljesen elvittük másik dokihoz, és azóta jól van :)

2012. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az #5-ös válaszoló vagyok. Minden rendben a kutyával, a srác akié volt elajándékozta egy olyan srácnak, akinek van még egy ugyanolyan betegségű bullija, és az ő állatorvosuk tünetmentesre kezelte, múltkor voltunk meglátogatni, és teljesen jól volt, a fehér tappancsai újra fehérek lettek, kivirult, felszedett egy pár kilót is, szép fényes szőre volt. Tehát ez is orvosfüggő. Persze ez nem gyógyítható betegség, de tünetmentes lehet egy jó orvossal. Ha beszélek ma velük meg is kérdezem mi is volt pontosan a betegsége.


Ajánlom figyelmedbe ezt a kérdést is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2666197-szeri..

2012. ápr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
megköszönöm, ha megtudnád mondani annak abetegségnek a nevét.
2012. ápr. 3. 10:53
 10/11 Komendó Anna ***** válasza:
Mindenképpen a szövettant ajánlanám én is, de nekem a tünetek igencsak hajaznak az allergiára is! Szövettan!
2012. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!