Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan akinek agara van?

Van itt olyan akinek agara van?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen fajta, és mennyi idős?

2012. ápr. 3. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nincsen de volt egy Magyar agaram. Sajnos 15 éves korában meghalt.... :(
2012. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem magyar agaram van. 5 hónapos. És már most tudom hogy soha nem tartanék másfajta kutyát. Szerelem! :) Már tervezem a másodikat. :)
2012. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyar agár, 1 éves szuka.
2012. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Angol agár. 10 és fél hónapos és nemsokára veszek mellé egy magyar agarat. A világ leggyorsabb kutyái. Különleges bánásmód szükségeltetik hozzájuk, de én sem választanék más kutyafajtát.
2012. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz különleges bánásmód alatt?
2012. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Különleges, mert a többségük elég makacs tud lenni. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem taníthatók, de kicsit másként kell hozzájuk állni, mint más kutyafajtákhoz. Az angol-agár elég érzékeny és ezért például a keményebb utasítások (ami beválik mondjuk egy Németjuhásznál) nem használnak, sőt ártanak nekik. Ettől még persze alfának kell lenni valahogy, de csak finoman a tiltásokkal és parancsokkal. Elég a hangsúlyt feljebb vinni az esetek túlnyomó többségében. A család hangulatára is érzékenyek. Türelem kell sokszor hozzájuk. Cserében viszont (legtöbb esetben) nem ugatósak, kedvesek és nyugodtak. A magyar agár kicsit "kutyásabb", azaz talán kevésbé sértődékeny és csendes, mint az angol. Az angol viszont cserébe rövid távon verhetetlen futó és talán nyugodtabb is.
2012. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Néha "macskás" kutyának is nevezik őket, mert azon felül, hogy függetlenebbek, szeretnek bújni, mint a macskák és a lakásban abszolút nem aktívak, csak fekszenek. Kint szabadul fel bennük az energy. Ott viszont élmény nézni, hogy pár másodperc alatt megtesznek 100 métert, míg a többi kutyafajta ennek kb. harmadát. Éppen ezért pl. az angol agár kölykömmel nem nagyon fogócskázik más fajta, gyorsan letesznek arról, hogy utolérjék... esetleg lemorogják, hogy ne menjen előttük (ez a domináns kutyáknak nem tetszik ui.). A gyorsaságuk miatt az is különleges bánásmódot igényel, hogy mikor és hol engeded el a pórázról őket. Pár pillanat alatt szem elől tévesztheted, ha nem tudod behívni és még nem szoktatok össze, vagy macskát/kisvadat lát. Érdemes kezdetben pórázhoz szoktatni, majd nagy tereken elengedni és tanítani a visszajövetelre. Elég ha mindig megsimogatod, ha odajön hozzád. Ennél a fajtánál a szeretettel nevelés (dícséret simogatással) az egyik legjobb eszköz.
2012. ápr. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos a környékünkön nincs másik agár, így az enyém nem nagyon tud kivel futkorászni. A többi kutya csiga lassú hozzá képest.
2012. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 borcsi02 ***** válasza:
100%

Nekünk sokáig voltak magyar agaraink,átfedéssel,mindig legalább ketten együtt.Az elsőt vidékről hoztuk,utána kettőt egy nagyon jó hírű tenyésztőtől,aztán az utolsót megint vidékről.Ő már nem volt kölyök,de nagyon hasonlított az első kutyusunkra,és nagyon rosszul bántak vele,meg éheztették,úgyhogy vele voltak gondok agresszióban,de ezt természetesnek vettük.:(De aztán hamar beilleszkedett.

Szerintem a magyar és angol agár a legszebbek,legalábbis nekem.:)

Ma már nem tudnánk ilyen kutyát tartani,mert megváltoztak a körülmények,és nem tudnánk biztosítani az állandó futtatást,amire nagy szükségük van.A sima séta az utcán nem igazán jött be nálunk:),ki kellett vinni őket olyan területre,ahol kirohanhatták magukat.Emlékszem,micsoda toporzékolást levágtak,amikor megérezték,hogy visszük őket.Már órákkal előtte nem lehetett bírni velük.

Egyébként tényleg nem annyira egyszerű a nevelésük,mint pl egy vizslánál,de semmiképp nem mondanám problémásnak a viselkedésüket.Sok odafigyelést igényelnek.A mieink teljesen engedelmesek voltak,mert apukám szigorúan,de jól nevelte őket,de pl csokit lopkodtak,ha nem voltunk otthon,beszökdöstek a házba,és befeküdtek a kanapéra:)

Mindannyian sokáig éltek,nem voltak betegek,kivéve az egyik törzskönyvezettet,akinél már fél évesen olyan epilepsziás rohamok jöttek,hogy nem kívánom egy kutyának vagy gazdinak sem azt végigélni,tehetetlenül:(..Az a kutya,pontosabban a tenyésztő nagy csalódás volt,holott mindenféle pedigrét meg családfát mutogatott,mindenféle előneve volt a kutyáknak,a szülők versenyeredményeivel büszkélkedett,a kutya meg elég pár évesen belehalt a túltenyésztettségbe.De mégis ő volt a legbolondosabb,emiatt imádtam,és gyönyörű,tigriscsíkos kan volt.Másik kettő volt fekete,fehér mellénnyel(egy fiú és egy lány),és egy fehér alapon barna foltos kislány.

2012. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár az agár nevelésről nekem is van fogalmam, mert nekem is van 3 agaram csak kíváncsi voltam, hogy aki itt van annak milyen agara van! :))
2012. ápr. 5. 10:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!